דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> אבן דרך מרכזית בפרויקט התאורה בגלבוע
 

אבן דרך מרכזית בפרויקט התאורה בגלבוע: שיפור התאורה במושב גדיש
 

המהלך האסטרטגי בגלבוע, במהלכו מוחלפת כל מערכת תאורת הרחוב, נמשך במלוא עוזו כאשר השבוע הסתיימו העבודות במושב גדיש, במהלכן הוחלפו 95 נורות תאורה ישנות מסוג נל"ג (נתרן לחץ גבוה), בתאורת חדשה ומתקדמת המבוססת על תאורה ה-LED. מושב גדיש מצטרף בכך לישובים- דבורה, מלאה, רם-און, וכן לחמשת הכפרים הערבים, בהם הושלמו העבודות להחלפת התאורה המיושנת והלא חסכונית. הפרויקט ממשיך כעת, והשבוע החלו העבודות בישובים ברק ומרכז אומן, וזאת בדרך להחלפת כל תאורת הרחוב ברחבי המועצה.
 
מושב גדיש סבל במשך שנים רבות מבעית תאורה, שהתבטאה בכך שאזורים גדולים ברחבי המושב היו מוחשכים משעות הערב המוקדמות. הדבר הוביל לחוסר תחושת ביטחון אישי בקרב קשישים וילדים, ובעיות בטיחותיות מרובות, עליהם התלוננו התושבים. מסביר רובי כהן, תושב גדיש: "אחרי שנים בהם תירצו את בעיית התאורה, בשל אילוצי "ביטחון", הגיעה ראש רשות שעמד בהבטחות קודמות, ודאג לקיים את הדברים כך שגדיש היום מוארת יותר. תודה לראש המועצה ולכול העוסקים במלאכה, על החזרת הביטחון והחופש, לנו ולילדנו, גם בשעות הערב".
 
גם יעקב פרץ, יו"ר הוועד (וחבר מליאה), הצטרף לברכות: "שטח מואר הוא שטח בו תושבי המושב הולכים יותר בבטחה, והנהגים נוהגים ביותר זהירות. נעשתה עבודה מוערכת ויסודית בכל הקשור לחידוש התאורה בגדיש, ועל כך תודתנו".
 
התאורה החדשה שהותקנה בגדיש,  באה לפתור לא רק את נושא עוצמת האור המופק מהתאורה, אלא לקחת את כל נושא התאורה כמה צעדים קדימה. כל עמוד תאורה חדש שמותקן בגלבוע, מכיל מערכת חדשנית בעלת יתרונות מרובים, לרבות חסכון ושיפור דרמטי בצריכת החשמל, אורך חיים ארוך יותר, וכן תחזוקה חסכונית ביותר לאחר ההתקנה. בין השאר הותקן בגדיש מערכת שליטה מרחוק, לצורך ויסות וניצול אופטימלי בעוצמות האור. בנוסף, העמודים החדשים כוללים מצלמות וטכנולוגיה חדשנית, כחלק ממכלול "מערכת חכמה".
 
עובד נור, ראש המועצה: "אנו מבקשים לשפר את רמת התאורה בישובים תוך חיסכון משמעותי והתייעלות אנרגטית. הפרויקט לכשיושלם, יביא לחיסכון דרמטי בצריכת החשמל ולשיפור התאורה והחזות ביישובים, אך יותר מכול, פרויקט זה יסייע לתושבי המועצה וזו המטרה העיקרית״.
 
בהמשך לדבריו של ראש המועצה יצוין כי הפרויקט התקדימי בגלבוע, יוביל לחיסכון של כ-50% בהוצאות החשמל השנתיות של המועצה, לשיפור משמעותי בתאורת היישובים וביטחון התושבים. עלות המהלך מוערכת בכ- 13 מיליון שקל, ובמהלכה יוחלפו למעלה מ-6500 פנסי רחוב, וגופי תאורה ישנים המאירים את השטחים הציבוריים ברחבי המועצה. זהו פרויקט אסטרטגי בגלבוע, בהובלתה של ענת מור, מנהלת מטה האסטרטגיה וארגון במועצה, אשר הובילה למהלך של למידה מקיפה וההפנמה של התחום. מי שמשמשת "כפרויקטורית" לכל המהלך, היא ליטל יהושע (עיר ללא אלימות), והיא גם זו שתלווה את תפעול המערכות המתקדמות בהמשך.
צילום: חברת אלמטר- לדיטק

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים