דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> אומרים לא לתחנת כוח בגלבוע
 
בגלבוע לא מוכנים לשתוק יותר נוכח חוסר השקיפות, תאוצת התהליך (והתרחבותו), במסגרתו מנסה המדינה לקבוע את מיקומם של תחנות כוח חדשות (מבוססות גז טבעי) בתחומי המועצה ובסביבתה. בחודשים האחרונים עדים במוא"ז הגלבוע לניסיונות מקוממים של המדינה לקדם הקמת עוד ועוד תחנות חדשות באמצעות הות"ל (המאפשר עקיפת גורמי תכנון מקומיים), ובאמצעות היתר ליזמים פרטים לפנות לישובים, ולסנוור את עיניהם בהון שיועבר להם תמורת הסכמתם לוותר על אדמות חקלאיות, לטובת הקמת תחנות כוח וכל ההשלכות הסביבתיות הכרוכות בכך.
 
במכתב חריף ששיגר ראש המועצה, לאביגדור יצחקי (בכובעו כיו"ר הועדה לתשתיות לאומיות) ולאורי אילן, יו"ר הועדה המחוזית, מבקש עובד נור להבהיר את עמדת המועצה בנושא, תוך שהוא דורש לא לקיים כל דיון בנושא מבלי שתינתן אפשרות להנהגת הגלבוע לומר את דברה.
מתוך המכתב: "אנו מתנגדים להקמת תחנות כוח על גז במועצה, נוכח ההבנה שבו זמנית מקדמת המדינה במרחב (גבולות המועצה וביניהם), פוטנציאל תכנוני של 6 (!) תחנות כוח גדולות על גז: "מבואות הגלבוע", הרחבת התחנה ב"אלון תבור", רמת צבי, ניר דוד, בית שאן ובג'נין (בסמיכות לגדר עם הכפר מוקיבלה). זאת, בנוסף ליוזמות פרטיות של 22 טורבינות רוח ואלפי דונמים של תאים פוטוולטאיים, שעשויים לייתר או לפחות לדחות את הצורך בהקמת תחנות מזהמות אלה".
 
עובד נור: "מרחב הגלבוע הוא אחת הריאות הירוקות האחרונות במדינת ישראל, והנהגת המועצה הנוכחית ותושביה יעשו ככל שעל ידם למנוע מפגעי בריאות וזיהום. האחריות היא שלנו וככל שהמדינה איננה יודעת להגדיר את כוונותיה, לא נוכל להסכים להקמת התחנות".
 
התנגדותה של מוא"ז הגלבוע מקבלת משנה תוקף נוכח מהלך אסטרטגי ייחודי, שטרם נראה בארץ, במהלכו מקיימת המועצה תהליך בחינה ולימוד מעמיק של היזומות השונות לפיתוח אנרגיה והשלכותיהם. מדובר בתהליך פתוח, שקוף ומשתף עם הציבור, בסופו תגובש (עם המליאה) מדיניות המועצה בנושא. בחודשיים האחרונים התקיימו למעלה מ-6 פגישות בהם נשמעה עמדת אנשי המקצוע, היזמים הפרטים, וכמובן הציבור ונציגי היישובים.
 
מטעם מוא"ז הגלבוע נמסר בתגובה כי "לאורך כל התהליך טובת הציבור ובריאותו עומדת לנגד ענינו. המועצה תעשה הכול על מנת להגן על בטיחות התושבים, ולא נתפשר על איכות חיינו. אנו בהחלט נרתמים לאתגר ליצירת אנרגיה, שאינה מבוססת על אנרגיה פוסילית, ומקדמים בו זמנית התייעלות אנרגטית משמעותית ועידוד הקמת משטחים פוטוולטאיים על גגות מפעלים, בתים וכו'. אנו מודים לתושבים על הרוח גבית שהם מעניקים לנו להמשך התהליך, בו נבחן בצורה הכי מקצועית ועניינית את טובת יישובי המועצה".
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים