דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> "אופנים" מעבדות לימוד מתניידות במרכזי הכפרים
 
 

ילדי סנדלה ומוקייבלה לומדים אודות עולם הרפואה באמצעות מעבדות ניידות המגיעות למרכזי הכפרים

עובד נור, ראש המועצה: "הנחתי להרחיב את התכנית ליישובים נוספים ולפתוח במקביל את המרכזים הקהילתיים לפעילות העשרה נוספת" 


ראש המועצה, עובד נור, נפגש בסנדלה ומוקייבלה עם ההורים והילדים המשתתפים בתכנית עמותת אופנים, והורה להרחיב את הפעילות ליישובים נוספים בגלבוע וכן, להפעיל את מרכזי החינוך הבלתי פורמאלי בשעות אחר הצהריים. תכנית אופנים פועלת בקרב ילדים בכיתות ג'-ו', באמצעות אוטובוסים שהן "מעבדות ניידות", המצוידות באמצעים טכנולוגיים, ובמסגרתה מועברים לילדים תכני העשרה ולמידה מדי שבוע. האוטובוסים מגיעים למרכזי הכפריים, כאשר המטרה היא לפתוח את דלתות המתנ"סים במקביל לפעילות האוטובוסים. עוד השתתפו בסיור סגן ראש המועצה הישאם זועבי, מנהלת מרכזים קהילתיים, סיוון גולדמן ורכז הנוער בכפרים, נאיף זועבי.
 
ראש המועצה נור משתתף בפעילות "אופנים" בסנדלה

ראש המועצה וסגנו השתתפו בפעילות  'רופאים צעירים', החושפת את הילדים לעולמות תוכן בתחום הרפואה, באמצעות אוטובוס מצויד ומאובזר, המאפשר את העברת תכנית לימודים בשעות אחר הצהריים ביישובים. התכנית כוללת למידה על גוף האדם, עזרה ראשונה- חבישות, החייאה, גיבוס, תרופות סבתא, דם ובדיקות דם, דימות, כירורגיה ועוד.

הדגמת חבישת אצבע על סגן ראש המועצה הישאם זועבי בידי אחד החניכים

נור: "הורתי לגורמים המקצועיים להרחיב את פעילות עמותת אופנים בגלבוע, ולייצר תכנית רב שנתית, שבמהותה נגיע ליותר יישובים במועצה. המטרה היא לייצר רצף חינוכי לאורך השנים, המשתלב עם החינוך הפורמאלי והבלתי פורמלי בגלבוע. בנוסף, בשלב זה אנו נערכים לפתוח את המרכזים הקהילתיים, אליהם גם מגיע האוטובוס, לפעילות העשרתית אחר הצהריים, כולל סיוע בשיעורים ופעילויות פנאי, בשיתוף ההורים וצוותי החינוך הבלתי פורמליים. אנו פועלים כעת להחיות את מרכזי הפעילות בכפרים וליצור מערך משמעותי השומר על רצף חינוכי בתוך היישובים". 
המעבדות מגיעות כל שבוע לכ-80 ילדים בסנדלה, מוקייבלה, גוש אומן וגוש יעל. הילדים משתתפים בתכניות רופאים צעירים, עולם המדענים, גיימינג- פיתוח משחקי מחשב ויזמות ופיתוח אפליקציות. בנוסף, כחלק ממסגרת הפעילות השנתית, ילדי אופנים יוצאים ל"ימי שיא" באקדמיה, מוזיאוני מדע ובתי חולים, בהתאם לתכנית הלימוד.
עמותת אופנים פועלת משנת 2004 לקידום שוויון הזדמנויות בחינוך לילדים ביישובי פריפריה. 
 
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים