דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> אורט אחווה גלבוע - חינוך לבריאות
 

חינוך לבריאות כמנוף לאורח חיים בריא ולשיפור איכות החיים

בית ספר אורט אחווה גלבוע לוקח את נושא התזונה הנכונה לילדים במלוא הרצינות הראויה, ואירח את טכנולוג המזון, ד"ר שרבל חביב, להרצאה מרתקת בנושא בפני התלמידים. בכך עושה ביה"ס, צעד נוסף קדימה ביישום הנושא, וזאת לאחר שביה"ס מילא את הנחיית משרד החינוך לכללים מחייבים לתזונה נכונה בשטח ביה"ס.
כחלק מאותם כללים שונה תפריט הקיוסק ומכונות ממכר אוכל אוטומטי, הנמצאים בסמוך לביה"ס.|


מספר האשם עומרי, מנהל חט"ב באחווה גלבוע: "חינוך לבריאות משמש כבסיס וכמנוף לאורח חיים בריא ולשיפור איכות החיים. התזונה היא חלק חשוב בגדילה ובהתפתחות של ילדים, ומכאן שמתבקש שיתוף פעולה ומחויבות של כל הגורמים, להפוך את תחום הבריאות לחלק מתרבות בית הספר".

כ-100 תלמידים מכיתות ז' הצטופפו בכיתה על מנת ללמוד על צעדים מתבקשים בהקניית הרגלי אכילה נבונים, ותזונה נכונה. ד"ר שרבל תיאר בפני התלמידים מהי אותה תזונה מאוזנת ומגוונת, המספקת לגוף את הרמה הנדרשת של המרכיבים והערכים התזונתיים, ובראשם- מים, פחמימות, חלבונים, שומנים, ויטמינים ומינרלים. ד"ר שרבל, בוגר הטכניון, עומד בראש חברה המתמחה בייצור ואספקת מכונות לעיבוד מזון. מכאן הידע הרב, שחלק עם התלמידים לגבי הבנת משמעותם של תוספי המזון הרשומים על האריזות והבעייתיות עם חלק מאותם חומרים משמרים.

מי שיזמה את הזמנת ד"ר שרבל, היא המורה פאתן חאמד, כשלבקשתה גם הורחב הדיון לנושאים נוספים, וחשובים לא פחות, כגון: חשיבותה של ארוחת הבוקר, הצורך בפעילות ספורטיבית, לא לדלג על ארוחות, להמעיט ב"אוכל מוכן ומהיר", ולשלב פירות וירקות בכל ארוחה ובין הארוחות.
 

 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים