דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> אושר התכנון לביה"ס חדש בבית אלפא
 

במטרה להעניק מענה מידי לצרכי החינוך הבוערים בגלבוע:

התקבל אישור התכנון להקמת ביה"ס יסודי חדש בקיבוץ בית- אלפא; ייתן מענה לכ-300 תלמידי המועצה

מחוז הצפון במשרד החינוך העניק אור ירוק למוא"ז הגלבוע, לצורך הכנת פרוגרמה להקמת בית ספר ייסודי חדש שיוקם בסמוך לקיבוץ בית-אלפא. ביה"ס החדש מתוכנן להיות בגדול של כ-12 כיתות והוא מוקם לאור זיהוי צרכי חינוך בוערים, ובראשם ניסיון לרווח את ביה"ס היסודי עמק חרוד, שנחשב היום לאחד מבית הספר היסודיים הגדולים בארץ, בניגוד גמור לתפיסה החינוכית של משרד החינוך. על פי התכנית המקורית ביה"ס חדש היה אמור להיבנות בגלבוע כבר לפני שנתיים, ומכאן הצורך הדחוף של המועצה לתת מענה חינוכי הולם.
 
ד"ר אורנה שמחון, מנהלת מחוז צפון במשרד החינוך: "זו בשורה ששימחה וריגשה אותי מאד. עבורי, בית ספר חדש שנפתח מתחבר לי ליום של חג, יום טוב של שמחה וצהלת ילדים. ניכר כי שיתוף הפעולה עם המועצה והיותה עניינית וקשובה להמלצות הדרגים המקצועיים, מובילים לתוצאות נכונות שישרתו כהלכה את חינוך ילדי הגלבוע".
 
בסיס הקמת ביה"ס החדש בבית אלפא, עומד על עבודה מקיפה שערך ד"ר שי כנעני, לפני שנתיים, עבור מוא"ז הגלבוע. ד"ר כנעני, לשעבר סמנכ"ל בינוי ותכנון במשרד החינוך, הציג במסגרת תכנית אב לבינוי מוסדות חינוך במועצה, את מצבו של ביה"ס עמק-חרוד שעשוי לצמוח למספר אסטרונומי של 36 כיתות עד השנה 2024. זאת בעוד המלצת משרד החינוך היא על ביה"ס ייסודי בגודל של עד  24 כיתות בלבד. המלצתו החד-משמעית דיברה על הקמת ביה"ס חדש, שיוקם בסמוך, ויכלול לפחות 12 כיתות.
 
מעבר לרצון לרווח את ביה"ס בעמק-חרוד, יישרת ביה"ס החדש מטרה נוספת והיא החזרת תלמידי הגלבוע למערכות החינוך המקומיות. נכון להיום, מרבית התלמידים, בגיל היסודי, המגיעים מהקיבוצים בית-אלפא, ובית השיטה, לומדים בבתי ספר במועצה אזורית השכנה, עמק המעיינות. ז"א, מאות תלמידים אשר לומדים בביה"ס מרוחקים שאינם מחויבים לחזון החינוכי של הגלבוע.   

"המועצה שלנו גדלה ומתפתחת, ואתה גם הצרכים החינוכיים", התייחס לכך ראש המועצה עובד נור, "על פי תכניות בניין-עיר צפויות להתווסף למועצה כ-3,000 יחידות דיור. אנו משקיעים לפיכך בזיהוי מקדים, בתכנון וביצוע בתחום החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי בכדי שילדינו ילמדו בתנאים הטובים ביותר. אני מודה לד"ר שמחון ולפר'ג פראג', רכז בכיר במינהל הפיתוח, אשר מסייעים לנו לבנות מערכת חינוך אשר תיתן מענה איכותי וטוב כפי שיש היום ואף יותר מכך."

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים