דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> אזכרה לנופלים באסון המטוס העירקי
 

אזכרה לנופלים באסון המטוס העירקי

עובד נור, ראש המועצה, ייצג את הגלבוע בטקס מרגש במחנה עמוס במלאת 50 שנה לנפילת 16 החיילים, כתוצאה מהתרסקות מטוס ה"טופולב" העירקי, במחנה עמוס. האירוע התרחש ביומה השני של מלחמת ששת הימים, כאשר שלושה חיילים, תושבי מוא"ז הגלבוע, נפלו באירוע הנורא הזה: דוד יפלח ז"ל (דבורה), יחזקאל שיפר ז"ל (מולדת), גיל צור- דרעי ז"ל (ניר-יפה). באירוע נהרגו בעיקר חיילים המגיעים מרשויות מהצפון, כאשר ראשי הרשויות מקפידים להגיע ולהתייחד עם זכר הנופלים.

עובד נור: "האירוע הזכיר לנו את אחינו, דמויותיהם האהובות עלו, ואיתם גם הכאב והצער על הסתלקותן הפתאומית. ליבי ומחשבותיי עם משפחות השכול, שאין בהם יום בו לא נוכחים האבל והזיכרון. מלחמת ששת הימים נחקקה במורשת המדינה כמלחמה מוצלחת בה הוסר סגר צבאי ומדיני, במהלכה הושגו ניצחונות צבאים מן המפוארים שבתולדות ישראל, ובסופה נרשמו השלכות חסרי תקדים בתחום הגאופוליטי. אך מלחמת ששת- הימים, היא קודם כל מלחמה. מלחמה בה איבדנו את מיטב בנינו, ואלפים אחרים נפצעו, פיזית או נפשית, וחלקם אף נושאים עמם מום כתוצאה מהשתתפותם ההרואית בקרבות. לכן, וכממשיכי דרכם של הנופלים, עלינו לדאוג שהחיים בארצנו האהובה, יהיו חיים מלאי תקווה, ונחמה. "סור מרע ועשה טוב, בקש שלום ורדפהו". חיים שיש בהם שותפות גורל ואהבת האדם".

יהי זכר כל הנופלים ברוך!

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים