דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> אליפות ישראל במרתון אופנים הרים לשנת 2017 בגלבוע
 

אליפות ישראל במרתון אופנים הרים לשנת 2017 בגלבוע!


זו הפעם השלישית שמתקיימת התחרות היוקרתית בגלבוע; ייצוג מרשים לרוכבים המקומיים

 
אליפות ישראל במרתון אופנים הרים (XCM) לשנת 2017 התקיימה לאחרונה בסוף שבוע בגלבוע, בתחרות היוקרתית השתתפו מעל ל- 210 רוכבים מתחרים, לכל שדרות הגיל: ילדים בני 9 עד 60 פלוס, ועוד מאות מלווים בני משפחה וחברים, שזכו ליהנות מאקשן מיוחד על המסלול ומאירוע שמח ומפנק במתחם "תחנת רכבת העמק" הישנה, סמוך לכפר יחזקאל, שהתעוררה לחיים.
 
התחרות היא המשך ישיר לתרבות הספורט האתגרי (ורכיבת אופני שטח בפרט) המתפתחת ומתרחבת בגלבוע, הן בבחינת התשתיות והן בבחינת כמות התושבים המשתתפים. הדבר קורה כחלק ממדיניות של המועצה למען קידום ספורט האקסטרים והתיירות האתגרית, ומתוך רצון של מוא"ז הגלבוע להוביל בתחום, תוך הישענות על משאבי הטבע הנדירים באזורנו. יחד עם מחלקת הספורט בגלבוע והתארגנות מרשימה של המועדון המקומי "500 וואט בגלבוע", התקיימה בפעם השלישית אליפות ישראל בגלבוע.
 
עובד נור: "הגלבוע הוא המקום האידאלי לפעילות אקסטרים. באליפות הזו משתלבים היטב המשאבים הטבעיים של הגלבוע, יחד עם האתגרים שמציב הספורט האתגרי. בשנים האחרונות, רוכבי האופניים בגלבוע זכו לפיתוח תשתיות לרכיבת שטח, בדמות שבילים רחבים וסינגלים, וזאת כחלק ממדיניות כוללת לקידום הספורט האתגרי והודות להתגייסותם המבורכת של גופים כמו קק"ל ורשות ניקוז הנחלים ירדן דרומי."
 
התחרות התקיימה על מסלול מהמאתגרים והתובעניים שיש בארץ מה שהצריך מהמשתתפים כושר גבוה ורמת טכניקת שטח משמעותית. המסלול כלל כ- 27.5 ק"מ להקפה, עם 550 מטר טיפוס, מתוכם שלושה "קירות" חזקים של 17-22 אחוז שיפוע! הרוכבים הצעירים ביצעו הקפה אחת כאשר רוכבי הקטגוריות המקצועיות העילית מבצעים 3 הקפות של המסלול הקשה.
 
לאחר רכיבה אינטנסיבית זכה בקטגוריית העילית גברים- רונן אליס שהוכתר כאלוף ישראל, ואילו בקטגוריית העילית נשים, גלי ויינברג היא אלופת ישראל. גם רוכבי המועדון המקומי "500 וואט בגלבוע" קצרו הצלחות כאשר במקצה הקצר הנשים "רכבת ניצחת" הרוכבות דליה אבני (רם און) ומור אלוני (כפר יחזקאל) מגיעות במקום הראשון והשלישי בהתאמה. הרוכב דניאל ספרני מגיע במקום ה-3 בקטגוריית הצעירים האפרוחים (גילאי 11-12). את החגיגה המקומית סיימה אלה קלימן-מקא, מגן נר שמנצחת את קטגוריית הילדות גילאי 13-14 לאחר עונת רכיבה יפה.
 
בנוסף לאליפות זו, התקיימו בגלבוע בשנה האחרונה (2017), עוד 3 תחרויות וטורנירים ארציים ובכלל זה- אירוע האופניים "סובב אופיר 8", תחרויות מצוינות באופני הרים, וטורנירים של "פרחי ספורט" ואתנה לקידום נשים רוכבות ובספורט. ריבוי התחרויות והאירועים הינו שיקוף למיקומו הבולט של אזור הגלבוע כמוביל בתחום אופני ההרים והכביש בישראל הן בתשתיות הרכיבה, והן בכמויות (ואיכות) הרוכבים המקומיים.
 
שחף רמות, ממועדון "500 וואט גלבוע": "אנו מרוצים ממגמה עולה המעידה על הצטרפותם של עוד תושבים מהגלבוע לתחום הרכיבה על האופנים". רמות הוסיפה כי "זוהי זכות לארח תחרות מהסוג הזה, שחשובה במיוחד לרוכבים בשל היותה אליפות לאומית אחרונה השנה המאפשרת להם להגיע להישגים במהלך עונת 2017. שמחנו לקבל מחמאות על ארגון התחרות ועל מסלול השטח". 
צילום: איתן אונר וגלי אלמוגי
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים