דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> אלפים התייצבו לתערוכה החקלאית יבול שיא
 

אלפים ביקרו בתערוכת "AgroIsrael - יבול שיא" במעיין חרוד

"לא מחה הגשם את החרפה, לא הצליח לשטוף את אותה תחושה של בושה מהיחס אותו אנו מקבלים ממנהלי המדינה"

 

אלפי מבקרים, חקלאים ואנשי מקצוע בענף החקלאות ביקרו ביום ד'(2.11) בתערוכת החקלאות "AgroIsrael – יבול שיא" 2016, שהתקיימה בגן הלאומי מעיין חרוד. בין המבקרים בתערוכה והמשתתפים בוועידה נמנו איוב קרא, סגן השר לפיתוח אזורי, עובד נור, ראש המועצה המארחת- הגלבוע, דני עטר, יו"ר קק"ל, מאיר צור, מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, ניר מאיר, מזכ"ל התנועה הקיבוצית ורבים אחרים. במסגרת התערוכה הציגו מעל 100 מציגים, חלקם הגדול מהאזור הגלבוע והעמקים, ונערכה "הועידה השנתית להצלת החקלאות הישראלית".
 
עובד נור, היה בין הנואמים הראשונים בוועידה ותקף בחריפות את התנהלות ממשלות ישראל בעשור האחרון: "השבוע ירדו בגלבוע גשמי היורה. כחקלאים לא יכולנו שלא לברך ולשמוח על הטיפות המרוות את שדותינו. כאזרחים החיים בקצוות המרוחקים של הארץ, לא מחה הגשם את החרפה. לא הצליח הגשם לשטוף את אותה תחושה של בושה לייחס אותו אנו מקבלים ממעצבי המדיניות, ומנהלי ענייני המדינה". בהמשך לכך המשיך עובד נור בניתוח מצב החקלאות: "ימיים לא טובים עוברים על חקלאי ישראל. מדיניות בעייתית ומזגזגת של פוליטיקאים, המתנהלים לפי תכתיבים מכעיסים של נערי אגף התקציבים, הובילו את חקלאי ישראל לנטוש משקים רבים ולהפסיק לעבד את השדות. מגזר שהוא תפארת האומה, המביא בשורות חדשניות ומתקדמות- ניצב היום בפני הכחדה. זה לא התחיל בממשלה הנוכחית. מדובר במגמה של מעל עשור התופסת תאוצה ונובעת מחוסר תכנון ותכנון כושל במגזר הממשלתי. היום נושא החקלאות נמדד ומנוהל בראיה פופוליסטית ובציניות מחרידה."
 
בסיכום דבריו אמר ראש המועצה הגלבוע: "אני חושב שהמרחב הכפרי, החקלאים, ההתיישבות וכל הקשור למועצות האזוריות, צריכים להתכנס ביחד ולהפסיק הכל! חקלאות במדינת ישראל, זה הדבר הכי קסום ומופלא שיש ואנחנו משתמשים במילה "בעיה". אין פה בעיה, יש פה פתרונות, וזה יקרה רק אם ממשלת ישראל תתעשת, ובשביל זה חשוב שנהיה ביחד, נפסיק הכל, כי ככה אי אפשר להמשיך."
 
המשך הוועידה כלל רב-שיח בנושא: "הסדרי המים החדשים בחקלאות", נושא שעורר סערה בקרב הקהל בוועידה ונשמעו קריאות זועמות מצד חקלאים הנאלצים לשלם מחיר מלא על המים, המתקרב לסכום אסטרונומי (לחקלאי) של-3 שקל לקוב.
 
משלחת משותפת מירדן ומישראל מבקשת לשקם את נהר הירדן
משלחת מכובדת של אנשי מקצוע בתחומי החקלאות והמים מירדן, היו אורחי הכבוד בתערוכת "יבול שיא". המשלחת הגיעה כאורחת של רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי, שבשיתוף המשרד לשיתוף פעולה אזורי, מבקש להתניע מחדש את המנהלת לשיקום נהר הירדן. כפי שמספר עובד יבין, מנכ"ל רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי: "המנהלת המשותפת תחזיר חיים לנהר הירדן הדרומי, דרך ייצור מערכת יחסים טובה עם שכנינו הקרובים סביב לנהר הירדן וקידום אוכלוסיות החיות לאורך נהר הירדן הדרומי".
 
ראש מוא"ז הגלבוע, עובד נור, נפגש עם חברי המשלחת הירדנית במהלך הכנס, והציג בפניהם חזון של שיתופי פעולה אזורים. לדבריו: "השלם גדול מסך כל חלקיו! דרך פרויקטים של חקלאות, תעשייה, ומים, ניתן להשתמש במשאבים הטבעיים הקיימים בישראל, ברשות הפלסטינאית ובירדן, וליצור פעילות אנושית משותפות, שיהיו לטובת כל העמים. זוהי זכות לארח את המשלחת הירדנית, ולהתכנס יחדיו לחשיבה משותפת כיצד לפעול למען האזור". בסיום הפגישה סוכם על העמקת הקשר כולל ביקור גומלין בירדן.

 

בהמשך לכך יצוין כי סגן השר לפיתוח אזורי, חה"כ איוב קרא, דיבר בוועידה אף הוא על התשתית הישראלית כמנוף להעמקת הקשרים הבין-לאומיים. לדבריו: "אני מאמין שמי שעיניו בראשו מבין שבלי חקלאות אין לנו כלל זכות קיום במדינה הזאת. אני מאמין באמונה שלמה ביכולות הישראליות. עד לאחרונה, איש לא האמין שיהיה לנו עודף מים והיום כתוצאה ממפעלי ההתפלה יש לנו עודפי מים ואנחנו אף מספקים מים לשכנינו. דבר אחד שיהיה ברור – אני עם החקלאים."

 

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים