דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> בגלבוע, החינוך הוא התשובה לכל השאלות!
 
 

בגלבוע, החינוך הוא התשובה לכל השאלות!

פתיחת שנת הלימודים בגלבוע עברה ללא תקלות ובסימן הקמתו של ביה"ס חדש, והרחבה דרמטית של תכניות ערכיות-חברתיות בבתי הספר

 
תלמידי בתי הספר וילדי הגנים במועצה אזורית הגלבוע חזרו השבוע לספסלי הלימודים וביחד עם הצוותים החינוכיים פתחו בחגיגות, וללא תקלות, את שנת הלימודים תשע"ח. השנה עומד מספר התלמידים במערכת החינוך בגלבוע על למעלה מ- 9100 (כולל ילדי הגנים והגיל הרך). לרשותם עומדים 16 בתי ספר, 66 גני ילדים וכ- 15 מסגרות של פעוטונים (גילאי 0-3). נרגשים במיוחד היו השנה 516 תלמידי כיתות א', אשר בליווי הורים וסבים, נכנסו בפעם הראשונה לשערי בית-הספר. מדובר במחזור גדול שיאכלס כ- 24 כיתות א'. ביחד עם עשרות צוותי הוראה וחינוך, מזמנת פתיחת שנת הלימודים את השתתפותם של אלפים מתושבי הגלבוע.
 
ראש המועצה, עובד נור סייר בכל בתי הספר בגלבוע, במהלך השבוע הראשון של שנת הלימודים, על מנת לברך את התלמידים, לסייר בחדרי המורים, ולהיפגש עם הורי התלמידים. ראש המועצה עקב במהלך הקיץ מקרוב אחר העבודות בביה"ס וביקש להקדיש את סיוריו להענקת שי אישי לתלמידים ולברכם. לדבריו: "יום פתיחת שנת הלימודים הוא יום חג בגלבוע. אנו מתנהלים לאור האמירה הארגונית לפיה "החינוך הוא התשובה לכל השאלות!" ומכאן גם נגזרת מידת ההשקעה ותשומת ליבנו".
 
במינהל החינוך בגלבוע, פעלו סביב השעון בשיפוץ, גינון, צביעה ושדרוג מבני החינוך וסביבתם להבטחת פתיחתה של שנת הלימודים. בין השאר בוצעה הצללה נדרשת בביה"ס נר-הגלבוע, ונבנה מבנה חדש בעמק-חרוד המכיל 8 כיתות חדשות. בנוסף לשיפוצי הקיץ הנרחבים, יושקעו במהלך החודשים הקרובים (עד סוף שנת 2017), כ-1.5 מיליון שקל במגוון של פרויקטים שנועדו לשדרוג ושיפור סביבת הלימודים בבתי הספר. כחלק מהיערכות נרשמה התגייסות מלאה של שאר המחלקות במועצה, על מנת להבטיח את פתיחת השנה ללא תקלות, כולל השיטור הקהילתי בגלבוע שהתגייס במלואו למען ליווי התלמידים בימי הלימודים הראשונים, והגברת המודעות לבטיחות בדרכים. באמצע השבוע (5.10), התחילו גם ילדי הכפרים בגלבוע את שנת הלימודים, וזאת לאחר סיום חופשת חג הקורבן.
 
ע"פ תכנית העבודה של מינהל החינוך, שנת הלימודים תשע"ח תתמקד בהמשך יישום חזון החינוך בגלבוע, ובכך להוות מופת לחינוך המקדש את החיים המשותפים, מצוינות, והצמחת דורות של ילדים ערכים, הרואים בשונה את ההזדמנות להעצמה. בהמשך לכך ביקש ראש המועצה בדבריו מול התלמידים לייחד פרק נכבד לנושא הקניית הערכים האנושיים והחברתיים, וזאת כחלק חיוני מהמעשה החינוכי בגלבוע. לדברי עובד נור: "ניתנה לי הזכות המכובדת לפגוש ולברך את כל תלמידי הגלבוע, ובעיקר את אלו המתחילים את שנה א'. בפני כולם השתדלתי לחזור על דבר שבעיני הוא החשוב ביותר: "דרך ארץ קדמה לתורה". זה לא סוד שנושא החינוך עומד בראש פעילותי וכך גם של המועצה. לפיכך אנו משקיעים את מירב תשומת ליבנו, עם תקציב מכובד (מעל למחצית תקציב המועצה), בפעילויות ובפרויקטים שמהותם חינוך ילדנו. אבל, לפני כל המצוינות הפדגוגית, ישנה המהות של הנחלת הערכים. הצלחת החינוך בגלבוע היא קודם כל בהטמעת ערכי ערבות הדדית, עזרה לזולת, תרומה לחברה, ומעורבות קהילתית משמעותית. כך נצליח לגדל ילדים ערכיים, חברתיים ובעלי מודעות סביבתית".
 
במוקד פתיחת שנה"ל בגלבוע עמדה הקמתו של ביה"ס הדמוקרטי, שייתן מענה לצרכי חינוך בוערים, ובראשם ניסיון לרווח את בתיה"ס היסודיים, והענקת אפשרויות גיוון ובחירה להורים ולילדים. זהו ביה"ס הראשון הנפתח בגלבוע לאחר למעלה מ-15 שנה, מאז פתיחת ביה"ס האחרון בגלבוע! ביה"ס "אלי-מרחב" יקלוט בשנה"ל הקרובה תלמידים לכיתות א', ב' ו-ג'. המתכונת לתחילת פעילותו תהיה בצורת "ביה"ס צומח", הגורס כי מעתה, ובכל שנת לימודים חדשה, תפתח כיתה א' חדשה בביה"ס עד הגעה לכיתה י"ב, כך שבסוף התהליך יהיה זה ביה"ס שישרת תלמידים לכל אורך שדרת כיתות הלימוד. ביה"ס יוכר כאזורי ויוכלו להיקלט בו תלמידים מרשויות שכנות. ביה"ס הדמוקרטי "אלי מרחב" ינוהל ע"י אורי ברזק, והוא יפעל ע"פ עקרונות פדגוגים מוגדרים ובראשם זכות בחירה לתלמיד לפי צרכיו.
 
חברי הנהלת המועצה, חברי המליאה, ונציגי מועצת החינוך, לקחו אף הם חלק בטקסי פתיחת השנה, בכל מוסדות החינוך בגלבוע בימים הראשונים ללימודים. השנה מצטרפים לצוות החינוך בבתי הספר בגלבוע פנים חדשות: בביה"ס היסודי נעאורה נכנס לתפקיד המנהל מוחמד אבו-עקל; בביה"ס יסודי סנדלה, נכנסה לתפקידה כמנהלת איה עומרי; ואילו חט"ב "אחווה-נעאורה", ינוהל מעתה ע"י מוחמד זועבי. בנוסף, ניתן למצוא בכוחות החדשים, גם את רוני קורייש, שהחל באחרונה את עבודתה כמנהל חט"ב ויצו ניר-העמק, לאחר שהחליף את אשר בן, שניהל את חט"ב בהערכה גדולה ולאורך שנים רבות.
 
כאמור וכשיקוף לחזון החינוך בגלבוע, יינתן דגש במהלך תשע"ח על קיום החיים משותפים בגלבוע וטיפוח זהות ושייכות למקום. במהלך השנה יתקיימו בגלבוע מספר שיא של תכניות להעצמה ערכית חברתית. בין השאר- תורחב משמעותית תכנית "יחד" ותכלול השנה את כל תלמידי כיתות א', שיצטרפו לכל הגנים בגלבוע המקיימים פעילויות משותפות. תכנית "כוללנא", המפגישה ערבים ויהודים סביב אומנות ומוסיקה, תשודרג כך שתפעל השנה בכלל כיתות ה'. גם מיקומם של תכניות העשרה והמדעים לא נפקד כאשר "רשות המח"ר" ממשיכה להמריא ולראשונה השנה ילמדו המורים מתמטיקה בעזרת רובוטיקה מתקדמת! בגלבוע מתחברים לתכנית שר החינוך לחיזוק הצפון ובחרו לנתב את ההשקעה המתוכננת לצורך מיסוד תכנית חדשה המיועדת לתלמיד כיתות ו', העומדים לקראת המעבר לחטיבה בינים (מהיסודי). מטרת התכנית היא לחזק את מקורות העוצמה ולפתח את המסוגלות העצמית של התלמידים, ובכך לסייע בפיתוח ושיפור מיומנויות חברתיות.
 
"אנו מצוידים בעקרונות מנחים בעלי ערכיות מדהימה", אומר יאיר ילובסקי, ראש מינהל החינוך בגלבוע. "אני מאחל לתלמידים בכל מערכות החינוך, להורים ולצוותי החינוך,  שנה עשירה בחוויות טובות. יחד נמשיך לקדם תכניות ייחודיות, לפתח ולהרחיב את הדיאלוג בין הקהילות, לקדם מצוינות, וכמובן, המשך עבודה חברתית וערכית בכל שכבות הגיל".
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים