דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> בגלבוע מאמינים בגישור!
 

החלה תכנית "מגשרים צעירים" בביה"ס נר- הגלבוע וחב"ד

מרכז הגישור "שלנו" בגלבוע, מרחיב את פעילותו הגישור במערכת החינוך במועצה, וזאת במסגרת מיזם ייחודי להטמעה של שפה ותרבות גישורית. השנה המיזם מגיעה ל- 2 בתי ספר חדשים "נר הגלבוע" ובית הספר חב"ד, שם החלו מדריכי "שלנו", בתוכנית " מגשרים צעירים". מי שמובילה את המיזם בביה"ס חב"ד (כיתות ה') היא מירי טרגרמן מרכזת גישור מרם-און. בבית הספר נר הגלבוע, המיזם אף הוא מתקיים ב- 2 קבוצות ילדי כיתה ה' שבחרו ונבחרו ע"פ כישוריהם, כאשר המגשר הוא המדריך צקי גפן מגבע.
 
במשך השנה הקרובה "המגשרים הצעירים" ילמדו תכנים מגוונים כגון הקשבה פעילה, תקשורת מקרבת, הבנת מצבי קונפליקט ותפיסתם כהזדמנות ולא כאיום, חשיבה יצירתית ועוד וכן יתרגלו תרחישי גישור בבעיות העולות בבתי הספר. בתום ההכשרה יקבלו תעודת מגשר בבית-הספר ובשנת הלימודים הבאה יהיו מגשרים ויערכו גישורים בין תלמידים.
 
"תפיסת הגישור אותה אנו מבקשים ללמד נעה בין מתן פתרון נקודתי לבעיה, לבין- ריפוי, המציע מענה רחב לצרכים שנוגעים בשורשי הקונפליקט", מספרת מירי טרגמן מרכזת הגישור. "אנו מבקשים ליצור שפה! רכה וקשובה, שפה הנוגעת מתוך הבנה, ללא שיפוט וללא חשש- שתאפשר לכל ילד להתבונן בפנימיותו, ולעשות בחירה שתמלא את ליבו סיפוק ושמחה".
 
בבסיס תחום הגישור טמונה ההנחה כי המגשר אינו מכריע בסכסוך, ואינו קובע מי צודק. תפקידו לסייע לצדדים לשבת זה עם זה, להקשיב זה לזה, להבין מה באמת חשוב לכל צד, לחשוב יחד על פתרונות יצירתיים ולהגיע להסכם. למעשה מי שמחליט על אופן פתרון הסכסוך, הם הצדדים עצמם.
 
מרכז "שלנו" פועל בגלבוע כ 4 שנים, וזו השנה השנייה בה המרכז מקדם את המיזם בביה"ס בגלבוע. הדבר מתאפשר הודות לשיתוף הפעולה הפורה בין תכנית "עיר ללא אלימות" למחלקה לשירותים חברתיים ולמנהל החינוך. הפרויקט הינו ייחודי למגשרי המרכז "שלנו" שהינם מגשרים מיומנים ומנוסים שעברו הכשרה בתחום החינוך.

 

 

רחל ברנע, מנהלת האגף לשירותים חברתיים במוא"ז הגלבוע: "גישור הוא תהליך לפתרון סכסוכים איכותי. התלמיד הלומד את רזי הגישור, אינו שופט, אלא מייעץ לצדדים כיצד להבין זה את זה. זהו תהליך מקיף, ומלבד ההכשרה בתחום הגישור, יש לתלמידים מקום לביטוי עצמי, לצמיחה אישית ולחיזוק הביטחון העצמי".

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים