דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> בדורות בגלבוע פותחים שנת פעילות
 

בדורות בגלבוע פותחים שנת פעילות, לאחר פעילות קיצית וחווייתית לסבים ונכדיהם

 
 נפתחה רשמית שנת הפעילות (תשע"ח) ביחידה החברתית: "דורות בגלבוע", המרכז האזורי לוותיקי מוא"ז הגלבוע, אשר בגן-נר. זו השנה ה-18 לפעילות המקום אשר מציע לוותיקים מקום איכותי ויפיפה, ובו מגוון רחב ועשיר של חוגים, סדנאות, פעילויות, מערך שירותים ומסגרות להתנדבות.
 
שנת תשע"ח בדורות בגלבוע, מצביעה על השתתפות ניכרת מקרב וותיקי הגלבוע בחוגי הקתדרה, כמו גם ליחידת מרכז היום. למעלה מ-700 וותיקי הגלבוע כבר נרשמו לכ-2000 חוגים שונים (מרביתם נרשמו ליותר מחוג אחד), כאשר ההרשמה עדיין בעיצומה, וע"פ הערכות מנהלות דורות בגלבוע, מספר הנרשמים צפוי לעלות לאחר תקופות החגים.
בקתדרה עצמה נפתחו השנה 95 חוגים וסדנאות, אותם יעבירו למעלה מ-65 מרצים מובילים בתחומם המגיעים מעולמות תוכן מגוונים. בין חוגי הלימוד הפופולאריים ניתן למצוא חוגים העוסקים בתחומי האומנות וחוגי פעילות גופנית מגוונים, כולל שיטות לאימון גופני שנועדה לשפר את היציבה ואת התפקוד היומיומי של הגוף (כגון: פילטיס, פלדנקרייז, הידרותרפיה וכדומה). גם החוגים: רואים עולם, יישומי מחשב וצילום, וחוגי השפות, ממשיכים להיות פופולאריים בקרב וותיקי הגלבוע. כאמור במרבית החוגים עדיין מתקיימת הרשמה פעילה ופתוחה להצטרפות.
 
עובד נור, ראש המועצה: "והדרת פני זקן" איננה רק אמירה עבורנו, אלא משמשת לנו כתכנית עבודה. אנו מוקירי תודה וגאים בוותיקי הגלבוע ונמשיך לפעול במסירות על מנת להוסיף לתחושת ההנאה והסיפוק בחייהם. זוהי שליחות וזכות גדולה לתמוך במקום המתפתח תדיר, ומציע פעילות מגוונת ואיכותית. אני גאה לעמוד בראש מועצה המתייחסת בכבוד הראוי לוותיקיה".
 
החזרה לשנת הפעילות מגיעה לאחר חופשת הקיץ בו עמד המקום לטובת יום פעילות חוויתי, קיצי ומהנה, בין וותיקי הגלבוע לנכדיהם. קרוב ל- 120 סבים וסבתות ביחד עם נכדיהם, השתתפו ביום הכיף המיוחד. הרציונל העומד מאחורי היוזמה נובע הן מהחיבור הטבעי בין הסבים לנכדים, והן כתוצאה מחודשי הקיץ בהם מרבית ההורים עובדים כרגיל בעוד הילדים נמצאים בחופשה. הפעילות מבקשת לתמוך בקשר עם הנכדים, מתוך הנחה כי מרבית הסבים וסבתות אשר בדורות בגלבוע, הם בעלי תחומי עניין מגוונים כמו ספורט, טיולים, נופשים, ובילויים, ומכאן גם נגזרת הפעילות המשותפת עם הנכדים. במהלך יום הכיף הגיעו מאות נכדים ונכדות בגילאים 5 עד 10, וביחד עם הסבים השתתפו במגוון פעילות של תנועה ושירה. דגש מיוחד ניתן ליצירות משותפות שהוגשו כמתנה לזיכרון מתוק עבור המשתתפים. בנוסף, לאורך כל היום מתקיימת  פעילות אירובית משותפת שכול כולה הנאה צרופה...
 
"תקופת החיים כיום של "וותיק", נפרסת לעיתים על פני עשרות שנים. זהו פרק זמן עצום שיש להקנות לו תכנים ומיידע, עשיר ומעניין, הממלא את עולם הנפש והרוח של הוותיק", אומרת מרים ורד, מנכ"ל העמותה "דורות בגלבוע". בהתייחסותה ליום הכיף בין הסבים ונכדיהם, אמרה ורד כי "האינטראקציה בין הנכדים לסבים היא שובת לב וגורמת לכולנו לא להפסיק לחייך לאורך היום כולו. אנו כבר מצפים ומצפות לאירוע המשותף הבא."
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים