דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> ביד לחמישה סיימו פרויקט מיוחד ומרגש
 

בית ספר בלב הקהילהביד לחמישה סיימו פרויקט מיוחד ומרגש בו יצרו שלטי תעודות זהות ליישובי חבל התענך

ביה"ס יד-לחמישה מציג פעילות מרגשת, המשקפת כהלכה את חזון החינוך בגלבוע, בדבר טיפוח הזהות ושייכות לקהילת הגלבוע. יום לפני יציאתם לחופשת החג, בחרו בביה"ס לקבל את השנה החדשה באופן מיוחד. בתום הברכות ותקיעת השופר המסורתית, התקיים הטקס לציון סיום הפעילות שעשו ילדי כיתות ד' (תשע"ז), במהלך השנה האחרונה, והציגו בגאווה את פרויקט: "תעודות הזהות ליישובי חבל תענך".
 
מדובר בפרויקט מקסים, במהלכו התבצעה עבודת חקר משותפת של תלמידי כתות ד', וזאת כחלק מתכנית הלימודים בשיעורי מולדת, חברה ואזרחות. נושא "היישוב שלי" זימן למידת חקר פעילה, כאשר תלמידי השכבה נפגשו בקבוצות עבודה, אשר הונחו ע"י אריה בן שמחון, שזכה לאחרונה בתואר "יקיר הרשות" על פעילותו החינוכית והקהילתית לאורך עשרות בשנים.
 
עובד נור, ראש המועצה: "בהתאם לחזון החינוך בגלבוע, אנו מיישמים במהלך שנה"ל, אלמנטים כמו קיום החיים משותפים בגלבוע וטיפוח זהות ושייכות למקום. במהלך השנה יתקיימו בגלבוע מספר שיא של תכניות להעצמה ערכית חברתית. הפעילות המובלת ע"י הילה כהן (מנהלת ביה"ס) ראויה לציון ולשבח. זוהי יוזמה מבורכת התואמת את אותם ערכים שחשוב לנו להנחיל לדור הצעיר".
 
התלמידים התכבדו בהנחייתו של אריה בן-שמחון, וביחד אתו ראיינו את וותיקי המושבים, חקרו, קראו, למדו וליקטו מידע. בסופו של התהליך יצרו יחדיו תעודת זהות לכל ישוב אשר מזין את ביה"ס (למעשה כל יישובי חבל התענך). תעודות הזהות מוצבות כשילוט ובצורה בולטת בביה"ס, לנוחיות והיכרות הילדים עם סביבתם.
 
"יד-לחמישה הוא בית ספר בלב הקהילה!" מספרת הילה כהן, מנהלת ביה"ס. "ככזה נמשיך לפתח עבור התלמידים עוד ועוד פעילויות לחיזוק הקשר לקהילתם. פרויקט "תעודות הזהות" הוא אמירה קהילתית מהדהדת, ולתפארת מורשת חבל התענך! אני מבקשת להודות לכל השותפים, ובראש ובראשונה לאריה בן שמחון, ולראשי וועדי הישובים שהבינו את החשיבות ותרמו להפקת השלטים." ואם זה לא מספיק, הרי שבטרם כניסת החג "פשטו" ילדי ביה"ס יד לחמישה על הכניסות לכל היישובים בגלבוע (וגם בסמוך לבניין המועצה), ותלו להנאת התושבים שלטי ברכה לשנה טובה... בכירי מוא"ז הגלבוע הגיבו בהתרגשות ובמילות תודה לצוות ביה"ס.
 
כאמור, מי שהוביל את פרויקט "תעודות הזהות" הוא אריה בן שמחון (בן 79) ממושב ברק, אשר זכה לאחרונה בפרס "יקיר הרשות – עולים ומגשימים", שניתן לו על פועלו החינוכי והקהילתי ארוך השנים. הפרס הוא תוצר של פרויקט שמוביל משרד החינוך, לקראת חגיגות 70 שנה למדינת ישראל, במטרה לתעד ולפאר את סיפורי העלייה של אנשים מהישוב אשר תרמו בחזון, בחלוציות ובמעשה. אחת המטרות המרכזיות של התכנית היא ביצירת הזדמנות טובה לבני הנוער- להעמיק את ההכרות עם מורשת העם, והקהילה מזוויות ראות שונות, תוך חיזוק זיקתם האישית לעם ולארץ.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים