דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> ביד לחמישה ציינו את יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה
 

להכיר. להודות. להוקיר. להצדיע. בבית הספר יד לחמישה ציינו את יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה

בבית הספר 'יד לחמישה' בגלבוע, ציינו את יום הוקרה השנתי לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה. יום זה ראשיתו ביוזמה שצמחה מהשטח, והחל משנת 2014 הפך ליום ממלכתי רשמי במדינת ישראל. בצירוף מקרים נדיר, היום בבוקר גם פורסמו נתוני הגיוס והשירות בערים ובמועצות האזוריות, כולל פילוח של בתי הספר, מהם עולים נתונים מצוינים לגבי מידת התגייסותם והתנדבותם של נוער הגלבוע. נתונים המעידים (שוב!) על איכותו הגבוהה והערכיות המוערכות של תלמידי הגלבוע.
 
לקראת יום ההוקרה, פנו מביה"ס יד לחמישה לאגף הנפגעים בצה"ל, אשר מצדם עזרו לביה"ס ביצירת קשר עם פצוע צה"ל שהשתקם, ואשר הוזמן אחר כבוד, להגיע לביה"ס שבחבל התענך, ולספר את סיפורו המרגש כאשר לתלמידים ניתנת ההזדמנות לברכו ולומר תודה.
 
הילה טולדנו-כהן, מנהלת יד לחמישה: "זהו יום מיוחד שמהווה הזדמנות, לכולנו, לעצור, ולהכיר את הפצועים. ביקשנו למנף יום זה להיכרות מעמיקה של התלמידים את ערכי הנתינה ואהבת הארץ. ללמוד ולהכיר התמודדות עם קשיים והגשמת מטרות וחלומות. להוקיר תודה על מאבק יומיומי שמהווה השראה לכולנו, להצדיע בשם רבים, כי אנחנו, כולנו, חזקים רק ביחד!"
 
במסגרת היום, וכחלק מפעילות "מס"ע בוגר" לתלמידי כיתה ו', נפגשו התלמידים עם אלון כהן (מהישוב סביון). כהן הוא פצוע צה"ל שנפצע ממטען שהופעל לעבר סיור צה"ל באזור הר דב שבגבול לבנון. באותה תקרית נפצע אלון בראשו והיה מורדם מונשם במשך שלושה חודשים. אלון שיתף את הילדים בפציעה ובתהליך השיקום הארוך ומעורר ההשראה.
 
אלון כהן: "שלושה דברים עזרו לי במהלך השיקום- התפילות של עם ישראל, התמיכה של המשפחה, החברים והצבא, ולבסוף- האמונה בעצמי".
לאורך כל המפגש ניתן היה לצפות בהתרגשות הילדים אשר היו מרותקים. כנראה שבהשראת הפרסומים מהבוקר, שאלו ילדי יד-לחמישה את אלון כהן, מדוע בכלל להתגייס לקרבי? והאם הוא ממליץ על כך, לאור סיפורו האישי.  אלון כהן מצדו לא היסס כאשר קבע בנחרצות כי "שירות קרבי הייתה בחירה ברורה עבורי. אני לא מצטער לרגע, והייתי עושה אותו דבר גם לאחר מה שעברתי. להגן על המדינה ולאפשר לילדים לישון בשקט וללכת בביטחון לבית הספר- זוהי זכות גדולה. התגייסתי לצנחנים כדי להכיר אנשים ממקומות שונים ולתת למדינה מה שאני יכול".

 

סוף היום המרגש הסתיים בסדנת הנגרות של ביה"ס, שם העניקו התלמידים לאלון כהן, שי המביע את הערכתם הרבה, והוסיפו בהקראת ברכה מרגשת.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים