דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> ביה"ס אחווה גלבוע בצעד ראשון בדרך להפוך למכללה טכנולוגית אזורית
 

הגלבוע הטכנולוגי: עוד השנה יפתחו 2 כיתות י"ד הנדסאים, המאפשרת לבוגריו שילוב מידי בתחום בנית מכונות ומכונאות רכב

 

מקיף אורט אחווה גלבוע קיבל את אישור משרד החינוך לפתיחת כיתת י"ד הנדסאים בתחום המכונות, ובכך הונחה אבן היסוד להקמת מכללה טכנולוגית הצומחת בגלבוע. הכיתה המדוברת תפתח במהלך חודש אפריל הקרוב, עם סיום בחינות הבגרות (חורף) של תלמידי כיתה י"ב. זאת תהיה כיתה מפוצלת, וילמדו בה כ- 16 תלמידים בוגרי כיתת טו"ב (טכנאי ובגרות) במסלול טכנאי מכונאות, ועוד 12 תלמידים בוגרי כיתת טו"ב במסלול בניית מכונות- תכנון וייצור מכונות לתעשייה.
 
הפתיחה המרגשת של כיתות י"ד באחווה גלבוע, היא שיאו של תהליך שמובילה הנהלת ביה"ס החדשה, בהנחיית מינהל החינוך במוא"ז הגלבוע, שביחד עם הנהלת אורט ישראל שרטטו תמונת עתיד לביה"ס שגורסת כי אורט אחווה יהפוך למוסד המספק מסגרות לימוד על-תיכוניים לבוגריו. הרציונל העומד מאחורי המהלך הוא רצון להעניק מענה הולם לתעשייה המתפתחת בגלבוע, ולהכשיר תושבים שיקלטו במפעלים הקיימים וב- 4 אזורי תעסוקה ותעשיה, שיוקמו בקרוב ברחבי המועצה.
 
עובד נור, ראש המועצה לא הסתיר את קורות רוחו מהמהלך: "החינוך בגלבוע מטפח ערכי שוויונית וסובלנות, ומעודד חשיבה יצירתית ומצוינות. בכך הוא משרת את האמירה הארגונית לפיה "החינוך הוא התשובה לכל השאלות". בורכנו באזור שבו ישנם מפעלים מובילים בתחומם, ואנו מחויבים להם ולעצמנו, להתגייס למען החזרת החינוך הטכנולוגי למרכז הבמה".
 
מסלול הלימודים של כיתות י"ד באחווה גלבוע, ינוהל פדגוגית ע"י אגף החינוך העל-תיכוני, במשרד החינוך (בראשותו של אסף מנוחין), והיא תכלול לימודי טכנולוגיה תיאורטיים ברמה גבוהה יחד עם הכשרה מעשית תוך הבנת הדרישות בעולם התעשייה. למסלול יתקבלו בעלי תעודת בגרות, ומסיימו יהיו זכאים לדיפלומת הנדסאי מכונות, ותוקנה להם הזכות להירשם בפנקס ההנדסאים של משרד הכלכלה. לא רק זאת, מסיימי המסלול בציון ממוצע של 80 ומעלה, יוכלו לדלג על שלבי טרום לימודים אקדמאיים (כולל פסיכומטרי), ולהמשיך ישר את לימודיהם לתואר מהנדס בכל מוסד ללימודי הנדסה, תוך מתן נקודות זכות.
 
"זוהי הגשמת חלום עבורנו!". מספר עבד אבו-אחמד מנהל אחווה גלבוע. "בתחילת השנה הציגה ההנהלה החדשה את חזון ביה"ס להפוך למכללה המשרתת את האזור, ומקנה דרך לימודי ההנדסאים את האפשרות לבוגרינו, לסיים את ביה"ס עם תעודת מקצוע ושילוב מידי בשוק התעסוקה".
בהמשך לדבריו יצוין כי הפיכת המקום למוסד אזורי תעשה כבר השנה, כאשר בכיתה י"ד שתפתח ילמדו גם תלמידי המגיעים מביה"ס אורט בוסתאן אל מארג', המשתייך למועצה אזורית שכנה. כל התלמידים בכיתה י"ד החדשה באחווה גלבוע, הם בוגרי תכנית טו"ב (טכנאים ובגרות), שאפשרה להם ללמוד לקראת הסמכה כטכנאי במקביל ללמודים הרגילים לבגרות. בסיום כיתה י"ב (עם בגרות ותואר טכנאי), הם יכולים להמשיך ללימודים לתואר הנדסאי.
 
"לימודי הנדסת מכונות הפכו בשנים האחרונות ללימודים מבוקשים במיוחד". מעדכן יאיר ילובסקי, ראש מינהל החינוך בגלבוע. "הלימודים מעניקים לתלמידים ידע תיאורטי ומעשי רב, ומסיבה זו לבוגרי המגמה פרוסות מגוון אפשרויות תעסוקה. בימים אלה אנו נערכים מול כל הגורמים לפתיחת הכיתה, כולל גיוס סגל הוראה מקצועי ומיומן, מעבדות וציוד שהולם את הדרישות של תכנית הלימודים"
.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים