דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> ביקור אשת הנשיא במשכן לאומנות
 

"הגלבוע תמיד העריך אומנות, דיבר אומנות וקידם אומנות"

הגב' נחמה ריבלין, אשת הנשיא, הגיעה למשכן לאומנות שבעין חרוד.

 

אשת נשיא המדינה, הגב' נחמה ריבלין, ביקשה זה זמן רב להגיע למשכן לאומנות שקיבוץ עין חרוד, על מנות לחוות ולצפות מקרוב בתערוכה "אופק חדש לאופקים חדשים", המוצגת במקום בחצי שנה האחרונה. השבוע הדבר התאפשר והיא הגיעה מלאת סקרנות לצפות ביצירותיהם של האומנים שהשתייכו לקבוצת "אופקים חדשים" מהקבוצות החשובות ביותר שפעלו בימי ראשית המדינה ואשר ביקשו לעודד את השפעת האמנות הבינלאומית על האמנות החזותית בישראל. את פנייה של הגב' ריבלין קיבלו עובד נור, ראש המועצה, ויניב שפירא מנהל המשכן.
 
בטרם החל הסיור בין היצירות אמרה הגב' ריבלין כי "הגלבוע תמיד העריך אומנות, דיבר אומנות וקידם אומנות, כך שלא הפתיע אותי שדווקא כאן מקיימים תערוכה חשובה ומעניינות שכזו". בעת הגעתה למשכן לאומנות, הסתיים במקום כנס שנתי של גננות הגלבוע, המהווה היערכות אחרונה בטרם פתיחת שנת הלימודים. הדבר חידד בעייני הגב' ריבלין את ייחודיות המקום, המהווה משכן ממשי ופתוח לכל תושבי המועצה, ואשר בו חינוך ותרבות הם אלמנטים השזורים אחד בשני.    
 
מספר יניב שפירא, מנהל משכן לאומנות: "התערוכה הייחודית הזו מזמנת מפגש מחודש עם אמני קבוצת 'אופקים חדשים', שתערוכתם האחרונה כקבוצה התקיימה, איך לא, במשכן לאמנות לפני למעלה מ-50 שנה. כבוד גדול לארח את אשת הנשיא אצלנו ולהשביע את סקרנותה לגבי היצירות והאומנים. "אופקים חדשים" היא הקבוצה המשמעותית ביותר שפעלה כקבוצה בתרבות הישראלית ומומלץ למהר ולהגיע לצפות בתערוכה שתנעל בקרוב". 
 
זה אינה הפעם הראשונה שהגב' ריבלין מבקרת במשכן לאומנות. במהלך הסיור היום, סיפרה אשת הנשיא על ביקור קודם בו פגשה צוות צילום אמריקאי שהגיע במיוחד לצורך צילום סרט תיעודי על עיצוב המשכן עצמו והתאורה הייחודית לו. הכוונה היא לעבודתו המופלאה של האדריכל שמואל ביקלס שתכנן יצירה ארכיטקטונית מופלאה, שאיכותה ביחסי המידות של האולמות ובניצול הייחודי של האור הטבעי.

 
התערוכה "אופק חדש לאופקים חדשים" מבקשת להקנות מבט פרספקטיבי על פרק משמעותי באמנות הישראלית: כיצד ניכרות השפעותיה של 'אופקים חדשים' על האמנות שבאה בעקבותיה, האם הצליחה לנסח ציור "מקומי" מובהק ואיזה מקום נודע למורשת שלה. התערוכה ננעלת בסוף חודש אוגוסט. מבין האומנים שהשתייכו "לאופקים חדשים" ניתן למצוא את משה קסטל, יחזקאל שטרייכמן, יחיאל שמי, אהרון כהנא, אריה ארוך, יצחק דנציגר, יוסף זריצקי, אביגדור סטימצקי, יוחנן סימון ומרסל ינקו
.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים