דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> בית המוסיקה יזרעאל-גלבוע, הוכר כקונסרבטוריון, וישמש כביה"ס אזורי למוסיקה בגלבוע!
 

עכשיו זה רשמי... בית המוסיקה יזרעאל-גלבוע, הוכר כקונסרבטוריון, וישמש כביה"ס אזורי למוסיקה בגלבוע!

עם החזרה מחופשת הפסח, התבשרו תושבי הגלבוע וכל העוסקים בחינוך המוזיקלי באזור, על בשורות נהדרות, המכירות בייחודיות וברמה הגבוהה של בית המוסיקה שבקיבוץ יזרעאל. בתום פעילות נמרצת אל מול שלל גורמים, מכיר משרד החינוך בבית המוסיקה- כקונסרבטוריון, ובכך הופך את המוסד הוותיק לבית ספר מקצועי-אזורי (ויחידי) לחינוך מוזיקאלי בגלבוע.
 
"בית המוסיקה ביזרעאל מושתת על עקרונות חינוכיים-חברתיים העומדים בבסיס חזון החינוך בגלבוע, כמו תרומה לפיתוח כישורי הלמידה, יכולת הזיכרון, הריכוז וחינוך למצוינות", מסביר ראש המועצה עובד נור, שלא הופתע מהבשורה המחמיאה. לדבריו: "המקום מהווה מרכז מוסיקלי חינוכי מרכזי, היוצר אקלים תרבותי ייחודי, המחזק את התלמיד בלימודי הנגינה ופותח בפניו אשנב לעולם הצלילים המרתק. אני שבע רצון על ההכרה הרשמית שתסייע לנו רבות בקידום החינוך המוזיקאלי."
 
ההכרה בבית המוסיקה כקונסרבטוריון מזכה את המקום בקבלת סמל של מוסד מוכר ע"י משרד החינוך, ומתבטא בתוספת תקציב, תכנים ופיקוח מצד המדינה. אך יותר מכול, הפיכת המקום לקונסרבטוריון, היא אמירה ברורה של המדינה בדבר רצונה לתרום ולהעניק (באמצעות בית המוסיקה)- מענה איכותי שיעלה את הרמה המוזיקאלית בכל אזור הגלבוע.

  
בית המוסיקה יזרעאל-גלבוע, מאפשר מסגרת לימודים מקיפה לילדים (מגילאי טרום חובה) ולבוגרים. הקונסרבטוריון בגלבוע מציע, בנוסף לחוגי נגינה, לימודים משלימים כמו לימודי טרום כלי. התלמידים נהנים ממערך של הרכבים ביצועיים, שיעורים תיאורטיים, והזדמנויות להופיע בקונצרטים ואירועים שונים. הלימודים במקום הם מקיפים ומגוונים ומאפשרים לתלמידים את הזכות לנגן בהרכבים מרתקים כהרכבים קאמריים, הרכבי ג'אז, אנסמבל כינורות/ צ'לו ונגינה בארבע ושש ידיים בפסנתר. תשומת לב מיוחדת מוקדשת לפעילות הקהילתית בגלבוע, ההופכת את לימודי המוסיקה לכלי להעצמת אוכלוסיות, לשיתוף פעולה יהודי-ערבי, וליצירת מרכז תרבות היוזם ומקיים אירועי תרבות אזוריים.
 

"אנו מאמינים כי כל ילד יכול ללמוד נגינה ומתאימים תכנית לימודים ייחודית ואישית לכל אחד אשר תמצה את כישוריו וכישרונותיו ותאפשר לתת ביטוי אמוציונאלי לאישיותו". מסביר סטאס גברילוב, מנהל בית המוסיקה יזרעאל-גלבוע, "גאים מבחירת משרד החינוך, נמשיך בדרכנו ובפעילותנו. השנה הצטרפו אל "תכנית אמדאוס" גם בי"ס חב"ד גלבוע וגם בית זינגר בכפר יחזקאל. לצד הפעילויות השוטפות אנו מתכוונים להרחיב את פעילותינו בכפרים הערבים בגלבוע, לאחר זיהוי צורך וצימאון מוזיקאלי. להיות הבית של המוזיקה זוהי שליחות, ולצד הכבוד, זוהי שליחות מחייבת, אותה אנו נושאים בגאון".

 
בהמשך לדבריו של סטאס גבריאלוב יצוין כי בימים אלה עוסק בית המוסיקה ביזרעאל בשלל פעילויות שוטפות בהם משולבים תלמידיו באירועי בתי הספר של מינהל החינוך בגלבוע, ובמסגרת קונצרטים חיצונים. לאחרונה התארחו במקום תלמידי ביה"ס לאומנות ממוסקבה לצורך סדנאות משותפות, כיתות אומן, וקיום קונצרטים משותפים. היה זה ביקור גומלין של ביה"ס "קלאס-סנטר", לאחר שהתלמידים הישראלים ביקרו במקום השנה בסוכות, במסגרת ציון חצי יובל לחידוש היחסים בין ישראל לרוסיה
.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים