דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> בית הספר חב"ד מציג:
 

ביה"ס יסודי חב"ד שבגלבוע מציג: גן מוזיקלי חדש וסיור סליחות של התרוממות רוח

הסתיים בנייתו הגן המוסיקלי בביה"ס היסודי חב"ד בגלבוע, ובכך התווסף מרכיב חשוב לחצר בית הספר המבקש להעניק לתלמידיו מגוון רחב של פעילויות המגרות את החושים ומפתחות את התודעה והרחבת הדעת.  
לאחרונה השלים ביה"ס תהליך מקיף, לצורך עמידה "בתו-תקן ירוק" של המשרד להגנת הסביבה. תקן זה מאפשר לביה"ס לבחור בפרויקט תשתית אותו יתקצב המשרד עבורו. ביה"ס בחר בפרויקט של בניית גן המוזיקלי על מנת להוסיף נדבך נוסף לחזון ביה"ס המונחה ע"פ תיאורית האינטליגנציות המרובות (של החוקר הווארד גרדנר). תאוריה זו מבקשת לטפח בין סוגים שונים של אינטליגנציות ולא רואה בה יכולת אחת כללית. עובד נור, ראש המועצה בירך על הקמת הגן: "המוסיקה הינה כלי משמעותי בפיתוח היצירה והביטוי האישי של כל תלמיד ובד בבד מטפחת תחושת לכידות חברתית. זה מחמם את הלב לראות את בית ספר חב"ד הפועל לאור חזון החינוכי של הגלבוע, ומקדם פעילויות חינוכיות מגוונות המגבירות את תחומי העניין בקרב הילדים". 

הגן המוזיקלי מצטרף לעוד אלמנטים המצויים בחצר ביה"ס, שכולם כאמור מבקשים לפתח את החושים. הגן שנחנך כולל כלי נגינה העשויים משלל חומרים שלא יוצרו לצרוך מוזיקלי, כמו, צינורות אלומיניום, צינורות ביוב, שולחן פיקניק, וחביות. כל הכלים בטיחותיים ועמידים בתנאי מזג האוויר ונועדו לשימושם והנאתם של הילדים.

"חזון ביה"ס מתכתב בין האמונה לבין המדע". מספרת רחל קיל, מנהלת ביה"ס: "אנו מאמינים כי הקדוש ברוך הוא, נתן לכל ילד וילדה מתנה וכישרון מיוחד, ותפקידנו הוא להעצים ולטפח כל כישרון שישנו בילד, ולעודד את הרחבת הדעת באותו תחום אליו הוא נמשך. פיתוח האינטליגנציה המוזיקלית הינה בעלת השפעה רבה על התפתחות קוגניטיבית, רגשית, ומוטורית של הילד". 

סליחות של התרוממות רוח

ביה"ס היסודי חב"ד בגלבוע, יצא לסיור סליחות מיוחד: כ- 300 חניכים וחניכות, בכיתות א'-ו', יצאו לעיר צפת ליום שלם שכלל סיור בעיר העתיקה וביקור בבתי כנסת ייחודיים, כמו ביהכ"נ של אבוהב והאר"י, וביקור בחדרו של רבי קארו, היכן שעל פי המסורת נכתב השולחן ערוך. בין לבין עברו הילדים בתחנות מוזיקליות היכן שנוגנו והושרו עבורם, פיוטי סליחות במגוון סגנונות. הילדים והילדות חזרו לגלבוע נפעמים ובתחושה של התרוממות רוח, והתרגשות רוחנית משותפת. 

 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים