דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> בית מרקחת חדש בגן נר
 

בית מרקחת חדיש ומרווח נפתח בישוב גן נר

עובד נור: "פועלים כל העת להרחיב את השירותים הרפואיים ולשיפור זמינותם עבור התושבים, תוך הקפדה על מצוינות ואיכות. שירות תרופות נגיש ויעיל הוא צורך בסיסי וקיומי, קל וחומר עבור תושבים במרחב הכפרי, כמו בגלבוע."

 
הישוב גן נר מתהדר בשירות חדש! החל לפעול במקום בית מרקחת מתקדם ומרווח, וזאת בהמשך לסיכום בין עובד נור, ראש מוא"ז הגלבוע, עם קופ"ח כללית, והנהלת הישוב, כשעל כל האופרציה "מנצח" ניסים מלכא, רכז ועדת בריאות בגן-נר, ששימש "כפרויקטור" להקמת המקום. הפתיחה החגיגית של המקום תעשה בחודש הקרוב, אך כבר כעת יכולים התושבים לרכוש במקום תרופות מרשם, ויטמינים, תוספי מזון ותרופות ואביזרים המותרים למכירה מעבר לדלפק (OTC). בית המרקחת נפתח בצמוד למרפאה, וזאת כביטוי והגשמה לחזון אותו מובילה המועצה, לאפשר לתושבים להגיע ולקבל שירות רפואי ולרכוש תרופות, בביקור אחד במתחם נקודתי (one stop shop) אשר גם קרוב למקום מגוריהם.
 
בפרויקט זה בא לביטוי מגמה מוצלחת, המלווה כיום פרויקטים חדשים בגלבוע, המצביעה על הרתמות משותפת של כל הגורמים, לצורך קידום הפרויקט: קופ"ח כללית, מוא"ז הגלבוע והישוב עצמו. לצורך הקמת בית המרקחת השמישו בגן-נר, מבנה שלא היה בשימוש בשנים האחרונות, שעבר שיפוץ מקיף, תחת מפרט של קופת החולים. בית המרקחת ישרת בשלב הראשון את מבוטחי קופ"ח כללית, אך בעתיד הקרוב ינפיק תרופות עבור כל מבוטחי הקופות.
 
עובד נור, ראש המועצה: "שירות תרופות נגיש ויעיל הוא צורך בסיסי וקיומי, קל וחומר עבור תושבים במרחב הכפרי, כמו בגלבוע, אשר גרים במרחק ממוקדים בהם קיימות תשתיות של מסחר ורופאה. אנחנו פועלים כל העת להרחיב את השירותים הרפואיים ולשיפור זמינותם עבור התושבים, זאת בהתאם לצרכים המשתנים, ותוך הקפדה על מצוינות ואיכות רפואית. אני רוצה להודות לכל המעורבים ובראשם לניסים מלכא, שלקח את הנושא כפרויקט אישי וסייע משמעותית להקמת המקום, אשר מהווה בשורה לתושבים".
 
בתכנונו של בית המרקחת הושקעה חשיבה בשמירה על פרטיות מקבל השירות. כמו כן, נעשה תכנון מוקפד לייעול העבודה, על ידי יצירת שטחי אחסון נגישים ונוחות במשיכת התרופות, דבר אשר מקצר את משך ההנפקה לנוחות הציבור. בנוסף, יעניק המקום שירות מיוחד של הדרכה רוקחית- פגישת ייעוץ אישית, שבמהלכה ידריך הרוקח את המטופל כיצד להשתמש בצורה יעילה ובטוחה בתרופות שנרשמו לו תוך בחינת מכלול הטיפול.
 
"הקמת בית המרקחת החדש הוא עוד נדבך, בשורה של מהלכים, שמטרתם להעניק רפואה איכותית וזמינה תוך דגש על סביבה עדכנית ונעימה". מסביר ניסים מלכא. "החזון אותו אנו מבקשים להגשים הוא בביסוס "קהילת רפואה" נרחבת בגן-נר. נכון להיום הצלחנו שבאותו מתחם תהיה המרפאה, נקודת ההזנקה של מד"א, ובית המרקחת. כעת, אנו בוחנים כיצד לעבות את המתחם ע"י הקמה של מרפאת שינים או מרפאה תעסוקתית חדשה. יזמים של ארגונים ציבורים או פרטים מוזמנים להיות אתנו בקשר, ולגלות נכונות ואמביציה לפיתוח קהילת הרפואה".
 
בהמשך לדבריו של מלכא, יצוין כי בתחילת השנה נפתחה נקודת הזנקה חדשה של מד"א בישוב, הכוללת 2 אמבולנסים סטנדרטים של מד"א. נקודת ההזנקה בגן-נר נחשבת לסיפור הצלחה בכל קנה מידה, וממספר של 11 מתנדבים, היא רושמת, תוך שנה בלבד, עליה לכדי: 36 מתנדבים (!) אשר ביחד עם עובדי מד"א מן המניין, מאוישים את המקום 24/7. נקודת ההזנקה מהווה פתרון לצרכי הרפואה הדחופה הקיימים באזור המערבי של תחומי המועצה.
 
"זהו רגע משמח לתושבי גן נר, ולכל תושבי הגלבוע אשר ייהנו משירות נוח, איכותי וקרוב", אומר ניסים מלכא, ומוסיף: "הקמת המקום היא הודות לוועדים המנהלים של הישוב גן נר, אשר ישרו קו עם הרעיון ונתנו את תמיכתם לאורך הדרך, ובמיוחד למועצה ולעומד בראשה, אשר התערב כאשר נדרש, ובעיקר בישורת האחרונה, הפעיל את כובד משקלו ועזר בכך משמעותית לפתיחת המקום".

 
 
בית המרקחת החדש בגן-נר יפעל מדי יום, כולל יום שישי. שעות הפעילות: בימים א' ו- ה', בין השעות: 07:30-15:30; בימים ב' ו- ג', בין השעות: 10:00-19:00 ;ביום ד' בשעות: 08:00-14:00, ואילו בימי שישי בין השעות: 08:00-12:00.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים