דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> בי"ס היסודי עמק-חרוד מקדם תכנית ייחודית המטפחת כישורי חיים מוצלחים
 

הצבת מטרות והשגת יעדים: בי"ס היסודי עמק-חרוד מקדם תכנית ייחודית המטפחת כישורי חיים מוצלחים

ביה"ס היסודי עמק חרוד ממשיך בתנופת צמיחה, חדשנות וטיפוח מצוינות אצל המורים והתלמידים כאחד. בחודשים האחרונים מיישם צוות בי"ס תכנית העצמה ייחודית עם התלמידים. מדובר בפרויקט חדשני, מח"ר (מנהיגות חינוכית רותמת), העוסק בטיפוח כוחו ויכולתו של כל תלמיד להיות לומד עצמאי ואחראי בסביבה מקדמת.

"השתלמות זו הינה חלק מחזון בית הספר הרואה בביה"ס מקום המטפח צמיחה והתפתחות בקרב התלמידים והצוות החינוכי", מספרת הילה שוב גולן, מנהלת ביה"ס. "באמצעות פרויקט ייחודי זה מעניקים המורים לתלמידים כלים להעצמה אישית ודרך יצירתית לקבלת החלטות ותכנון לעתיד, תלוי תוצאות וממוקד."

הרעיון המרכזי שעומד בבסיס תכנית זו הינו אימוץ שיטת עבודה אשר בה כל תלמיד לומד להגדיר (יחד עם הצוות החינוכי) את המטרות החשובות ביותר לשנה"ל הנוכחית, ומקבל כלים כדי להשיג את היעדים. ייחודה של התכנית ביצירת מעורבות ושתוף פעולה בין התלמיד, המורה וההורה תוך העצמה של תחושת המסוגלות של התלמידים.

היעדים שנבחרו ע"י הילדים אינם רק בתחום ההישגים הלימודיים אלא מכל תחומי החיים. וכך ניתן למצוא בין היעדים שנבחרו גם תלמידת כתה ג' שבחרה להפוך למובילה בנבחרת הכדורסל, וכן תלמיד המעוניין לרכוש שני חברים חדשים השנה, או תלמידה שבחרה לעצמת משימה של שיפור יחסיה עם האחים הגדולים במשפחתה.

יאיר ילובסקי, ראש מנהל חינוך: "פרויקט מח"ר נשען על עקרונות חינוכיים-חברתיים המתכתבים עם חזון החינוך בגלבוע, ובנוי על התפיסה הרואה בקידום החינוך בגלבוע תוך התחשבות בבחירתו של הפרט, ובעקרון ההתמדה- מוטיב חינוכי מרכזי. אני מברך את ביה"ס והעומדים בראשו, על יישום פרויקט מקסים שכזה המעניק כישורי חיים מוצלחים".

פרויקט מח"ר נבנה תוך שיתוף פעולה בין הילה שוב גולן, שהחלה השנה בתפקיד מנהלת ביה"ס יחד עם גילי ראובני, יועצת ארגונית ומאמנת אישית המתמחה בשיפור מיומנויות ניהול ופיתוח מנהיגות.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים