דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> במקום הראשון! בגיוס הרב תחומי עמק חרוד
 

במקום הראשון!  דירוג נתוני הגיוס בקרב התיכונים, מציב במקום הראשון את ביה"ס הרב-תחומי עמק חרוד!

אגף כוח אדם בצה"ל פירסם את נתוני הגיוס והשירות בערים ובמועצות האזוריות, כולל פילוח של בתי הספר המובילים בקרב הגברים והנשים. מדובר ב"ליגת הערים" השנתית, שבוחנת את התרומה של בוגרי בתי ספר ביישובים השונים לצבא.
 
נתוני הגיוס של צה"ל מציגים תמונת מצב שמגיעה עד לרמת בתי הספר, שם מוצב בית הספר הרב תחומי עמק-חרוד במקום הראשון בפילוח של בתי הספר הממלכתיים! על פי הנתונים ביה"ס עמק חרוד מציג שיעור גיוס העומד על 100 אחוזים! זאת יחד, עם 76.1 אחוזים שבחרו בחיל קרבי ומהם 15.7% בקצונה.
 
במוא"ז הגלבוע מיהרו הבוקר לברך את מנהלי בית הספר וכל העוסקים בחינוך במועצה. לדברי עובד נור, ראש המועצה: "הלב מתרחב מגאווה אך אנו לא באמת מופתעים, כשאנו מכירים את העבודה הקשה והמסורה הנעשית, לצד הטמעת ערכי אהבת הארץ וציונות, במוסדות החינוך ובתנועות הנוער. אותה ערכיות מדהימה, מלווה את נוער הגלבוע גם בכל הקשור למנהיגות, מעורבות ותרומה לקהילה, פעילות למען הזולת, וחיזוק הסולידריות בחברה הישראלית. הנוער של הגלבוע הוא התקווה הישראלית! העשייה החינוכית הענפה מוכיחה כי החינוך בגלבוע הוא התשובה- לכל השאלות, וזו לא סיסמה. זו דרך! זו דרכנו, זוהי דרך החיים של קהילת הגלבוע המיוחדת. תודות לכל צוותי החינוך הנפלאים ויותר מכולם להורים ולתלמידים המופלאים שלנו שאנו כל כך גאים בהם!"
 
הנתונים עליהם מתבססים הפרסומים הינם עבור חיילי שנתון 1996, שמרביתם התגייסו במהלך 2014 ומשתחררים השנה. אותם נתונים מעודדים שמציג ביה"ס עמק חרוד (שבקיבוץ עין חרוד מאוחד), גם מיקמו את בית הספר בשלבים הראשונים של הטבלה המשכללת את כל נתוני המוסדות החינוכיים.
 
בביה"ס עמק חרוד הינו בית הספר המשותף למושבים ולקיבוצים באזור הגלבוע המעניק חשיבות רבה להכנה משמעותית של תלמידי יא'-יב' לשנת השירות והצבא. הצוות החינוכי של עמק-חרוד, הגיב הבוקר באיפוק, אך לא הצליח להסתיר את גאוותו ותחושת הסיפוק.
מספרת לילך שטיין, מנהלת ביה"ס הרב תחומי: "כהכנה לשירות הצבאי אנחנו מקיימים סדנאות הכנה מנטליות מגוונות, והתוצאה היא שרבים מתנדבים ליחידות שדה ושירות קרבי, כולל מקרב הבנות, ומי שמסיבה זו או אחרת לא יכול לשרת שם, בוחר בשירות שתורם לא פחות למדינה ולביטחון. חשוב לנו גם לתת מקום של כבוד לשנת השירות ומידי שנה ושנה אנחנו מקיימים פאנל ויריד חשיפה לנושא, ורבים מקרב התלמידים מתנדבים לדחות את שירותם, למען תרומה לחברה הישראלית. ברור לנו שהאווירה בבית משפיעה, אבל גם לבית הספר יש מקום מכריע בהחלטת הגיוס של הבנות והבנים. הנתון של 100 אחוזי גיוס מחייב אותנו גם בעתיד".

לילך שטיין, יחד עם צוות מורי בית הספר, ביקשו להדגיש כי להבנתם ישנו קשר רצוף, בין נתוני הגיוס לדגש שמקנה ביה"ס, בכל הקשור לפעילות ספורטיבית, דבר המעמיד את בית הספר כמוביל גם בתחום זה. אחד משיאי הספורט הושג רק לפני שבוע אחרי שקבוצת הכדורסל, בליגת התיכונים, העפילה למשחק הגמר (יערך ב-13.12), בו תשחק נגד "תיכון חדש ת"א". תהייה זו פעם שנייה שהקבוצה של עמק-חרוד תשחק במשחק הגמר, אחרי שזכתה באליפות בשנת 2013. 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים