דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> בני הנוער מהגלבוע במשלחת מרגשת לגרמניה
 

בני הנוער מהגלבוע במשלחת מרגשת לגרמניה- מציגים את פניה היפים של המועצה והמדינה

"למרות ההיסטוריה, יצרנו בינינו שותפות וחברות שלא תיארנו שתוכל להיווצר"

משלחת בני נוער מהגלבוע יצאה למחוז הוכטאונוס בגרמניה, עמו יש למוא"ז הגלבוע קשרי שותפות הנפרסים מעל ל-25 שנה. בני הנוער, יהודים וערבים, מתארחים אצל בני נוער הגרמני וזוכים לקבלת פנים חמה ולחוויה משותפת. המשלחת תשהה בגרמניה 10 ימים במהלכה יסירו בנקודת שונות יחדיו, ויתמקדו בהעמקת הקשרים בין הרשויות, וביסוס חברויות בין בני הנוער. מעבר לכך, מסייעת המשלחת בחיזוק תדמיתה החיובית של ישראל, תוך דגש על אורח חיים האיכותי שיודעת מוא"ז הגלבוע להציע לתושביה, ובדגש מיוחד על החיים המשותפים ויחסי השכנות המצוינים בין הערבים ויהודים.
 
עובד נור, ראש המועצה, בירך על השותפות האמיצה ומעורבות הנוער: "בני הנוער שלנו הם תמיד סיבה לגאווה. הם מייצגים אותנו בכבוד, ומראים את פניה היפות של המדינה כולה. מעבר לערכים החשובים הללו, אני רואה חשיבות ומשמעות מעצם המפגש בין קבוצות הנוער, כי אין דרך טובה יותר ללמוד ולהכיר אחד השני, מאשר לעבור את כל החוויות ביחד, להידבר באופן ישיר ולהיחשף באופן בלתי אמצעי. אני מאחל להם מסע משמעותי, ובשובם נשמח לשמוע מהם חוויות".
 
את המשלחת המכובדת מהגלבוע מלוות- סיון גולדמן, מנהלת המרכזים הקהילתיים, וליטל יהושע, "מעיר ללא אלימות", אשר מציינות בסיפוק את הפעילויות המשותפת. מספרת סיון גולדמן: "זה מסע מרגש המלווה בהמון מחשבות ותובנות נוכח החיבור המיוחד הזה- יהודים וערבים, המייצגים מועצה הנשענת על ערכי ההתיישבות, וכל זאת על אדמת גרמניה, עם כל ההיסטוריה הנלוות לכך. כל המחשבות הללו מובילו לתחושת גאווה גדולה כלפי בני הנוער שמגלים בגרות וערכיות מדהימה ומייצגים את המועצה בכבוד".
 
כחלק מהמסע קיימו בני הנוער סיור מיוחד בהאדאמר, ביה"ח לחולי נפש, אשר במהלך מבצע "אותנסיה", שימש כמקום הרג, בו רצחו הנאצים את כל האזרחים "הבלתי כשירים"- מוגבלים, חולים, ילדים מנישואים מעורבים ועוד. במהלך המבצע נרצחו מעל 10,000 אנשים בתקופה של 8 חודשים. בני הנוער עברו במקום הדרכה מקיפה ומוחשית, בסופה קיימו טקס משותף באנדרטה במקום, ואף שרו יחדיו את השיר Imagine, של ג'ון לנון, כסמל לעתיד טוב יותר.
בין השאר הקריאו הנערים טקסט שכתבו יחד: "במקום זה קרו דברים נוראיים בעבר. כיום, אנו מסתכלים אחורה ויודעים שזו הייתה התקופה האפילה ביותר של האנושות. הביקור המשותף שלנו כאן היום מוכיח כי- שינוי מתרחש ואנו חלק מהשינוי. אנו עומדים כאן היום- יהודים, מוסלמים וגרמנים ומוכיחים שההווה והעתיד יכולים להיות טובים יותר וחברויות בין העמים יכולות להיווצר. למרות שאנו חיים במדינות שונות ובני דתות שונות יש לנו את אותן התקוות והחלומות. למרות ההיסטוריה, יצרנו בינינו שותפות וחברות שלא תיארנו שתוכל להיווצר. אנו גאים בכך שאנו עומדים כאן יחד עם מסר ברור לפיה- ההיסטוריה לא תחזור על עצמה." 
 
המשלחת גם סיירה בעיירה הציורית לימבורג שרבים מתושביה בעבר היו בעלי מלאכה יהודיים, והמשיכו לעיר קלן שם נחשפו להיסטוריה של העיר אשר חיברה יחד נוצרים, מוסלמים ויהודים לפני מאות שנים. 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים