דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> ברוכים הבאים לגלבוע
 
 

ברוכים הבאים לגלבוע: רביעיית ילדי משפחת דהן התחילה את לימודיה בביה"ס נר-הגלבוע!

להורים רבים וילדיהם פתיחת שנת הלימודים זו התחלה חדשה. למשפחת דהן מהיישוב הקהילתי גן נר, זוהי לא רק התחלה של שנת לימודים חדשה, אלא התחלה חדשה לגמרי עם בית חדש, ביישוב חדש ובית ספר חדש.
 
משפחת דהן נכנסה לביתה החדש בגלבוע, רק לאחרונה, לאחר שסיימו את המעבר מביתם הקודם בעיר רמלה. בואה של המשפחה לגן-נר טומנת אטרקציה ייחודית שטרם נראתה בבתי הספר בגלבוע: שלישייה בני 7 שעולים לכיתה ב', ועמם ילד צעיר יותר העולה השנה לכיתה א'.
 
כל ילדי משפחת דהן ילמדו בבית הספר היסודי בישוב "נר הגלבוע": הבן הבכור בשלישיה הוא נהוראי (מבוגר מאחיו בדקה...), והוא ילמד "לבדו" באחת הכיתות. לעומת זאת אחיו לשלישייה- נתנאל וינון ילמדו יחדיו בכיתה המקבילה, מה שמותיר למורים אתגר גדול להבדיל בין השניים. ריקי דהן, אם המשפחה מוסיפה כי השבוע האחרון עבר על שלישיית הילדים בהתרגשות גדולה, וזאת לאחר שפגשו במורתם החדשה ובחבריהם החדשים לכיתה. אך נדמה כי "במדד ההתרגשות" מנצח דווקא שילה בן ה-6, שבנוסף לכל ההתחלות החדשות הוא עשה השבוע את צעדיו הראשונים בבית ספר כלשהו, כאשר התחיל את כיתה א'. שילה דהן שמח להכיר את חבריו החדשים לכיתה והוא אף הביע נכונות להשתלב בחוגי הכדורגל המתקדמים בגלבוע...
 
ראש המועצה, עובד נור סייר בנר-הגלבוע במהלך השבוע הראשון של שנת הלימודים, כחלק מסיור בכל מערכות החינוך, וזאת על מנת לברך את התלמידים, לסייר בחדרי המורים, ולהיפגש עם הורי התלמידים. לדבריו: "יום פתיחת שנת הלימודים הוא יום חג בגלבוע. אני מברך את משפחת דהן על הצטרפותה למערכת החינוך שלנו אשר תתמקד השנה בישום חזון החינוך בגלבוע, ומבקש לאחל לכולנו, שנה של יצירה, צמיחה, והרחבת אופקים". 
 
לשאלה איך מכינים שלישיית אחים עם אח קטן יותר למעבר למקום חדש ולבית הספר החדש, אומרת האם, ריקי: "נכון שזה לא פשוט לעזוב סביבה עם חברים רבים, אבל אני סומכת על ארבעת הילדים שימצאו מהר חברים. לכל אחד מהם יש את האופי שלו, את התכונות והכישורים הייחודיים שלו, אבל אנחנו תמיד מזכירים להם שכשלישייה, יחד עם אחיהם הקטן, הם בעצם אימפריה, וזה בוודאי יעזור להם להיקלט בסביבה החדשה."
 
המעבר לגלבוע מסמל עבור בני הזוג דהן, סגירת מעגל מרגשת המחברת את הזיקה המשפחתית לגלבוע- אביה של אם המשפחה נולד בחבל התענך במושב מיטב, ובגיל צעיר מאוד עבר יחד עם משפחתו למרכז הארץ. במקביל קרובי המשפחה של בני הזוג דהן התגוררו בגלבוע, ובמשך השנים ייצא לבני הזוג לבקר רבות באזור ולהתרשם עמוקות מאיכות החיים, המרחבים והנופים היפים. שי דהן, אב המשפחה אף מספר בחיוך כי "אנו בתהליך הפנמה של המעבר מסביבה בעלת שיכונים צפופים ובנייני דירות רועשים, לבית קרקע עם שקט ושלווה, אוויר טוב ומרחב רב מסביב לילדים".
משפחת דהן נמצאת בעיצומו של תהליך הקליטה, כאשר אם המשפחה החלה לחפש תעסוקה באזור, ואילו אב המשפחה עדיין נוסע לעבודתו במרכז הארץ בתחום הלוגיסטיקה, מתוך כוונה בשלב מאוחר יותר להמיר את אזור תעסוקתו לגלבוע.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים