דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> גאווה גדולה! שנה שנייה שביה"ס היסודי "עמק חרוד" עולה לגמר אליפות הסייבר הישראלית
 

גאווה גדולה! שנה שנייה שביה"ס היסודי "עמק חרוד" עולה לגמר אליפות הסייבר הישראלית!

ביה"ס היסודי עמק חרוד, ממשיך לרשום הישגים פדגוגים יוצאי דופן, כאשר בפעם השנייה ברציפות מצליח להתברג לאליפות הסייבר הארצית שעורך משרד החינוך. גודל ההישג מתעצם כאשר לוקחים בחשבון שאת התחרות התחילו לפני מספר חודשים 1,444 בתי"ס מכל רחבי הארץ (למעלה מ-200 אלף תלמידים!), ולגמר העפילו 100 בתי"ס. התחרות בנויה כך ש-25 מקומות נשמרים לטובת ביה"ס חטיבות הבינים, מה שאומר שיסודי עמק-חרוד הוא מבין 75 בתיה"ס המצטיינים בארץ בתחומי המדע והטכנולוגיה, תוך התמקצעות בתחום התכנות וההצפנה.
 
משרד החינוך יוזם את אליפות הסייבר הישראלית לתלמידי ב' - יב' מתוך מטרה להגדיל את מספר התלמידים השולטים בסביבה טכנולוגית, ומתנסים ביסודות התכנות. התחרות בנויה בצורה בה כל תלמידי ביה"ס (החל מכיתה ב') לוקחים חלק במשחק מהנה אשר עוזר בהקניית עקרונות בסיסיים בתכנות. התלמידים מונחים ע"י מדריכים (מנטורים) מהתעשייה כדי לשכלל יכולותיהם. אליפות הסייבר התנהלה בצורת משחק חווייתי שנקרא  codemonkey, בו כל תלמיד צריך לתכנת קוד הגורם לקוף להגיע אל הבננות.
 
"ברוח החזון החינוכי בגלבוע ועידוד המצוינות אנו עושים מאמצים כדי לטפח ולקרב את התלמידים אל תחומי המתמטיקה, מדעי המחשב וטכנולוגיה". מספר עובד נור, ראש המועצה. "זה מרגש לקבל הכרה על פעילויות פדגוגית, אך אירוע זה מספר לנו סיפור חלקי, מכיוון שבמקביל נעשית פעילות מדהימה ברמה המערכתית, הדואגת לכלל התלמידים, הן במקצועות אחרים והן בחיזוק ערכי ובפעילות חברתית התורמת לקהילה".
 
מי שמנצחת על הפרויקט המדהים הזה, היא נחמה בן-צבי שביקשה להדגיש את הרמה הגבוהה שהפגין ביה"ס עמק-חרוד, לאורך כל התקופה: "סטטיסטית, ככול שישנם יותר תלמידים הלוקחים חלק במשחק, כך קטנים הסיכויים להתברג ברשימת בתי הספר המציינים, כאשר נלקח בחשבון ממוצע ההישגים של כולם. עמק-חרוד נחשב לביה"ס גדול, כאשר למעלה מ-600 מתלמידיו לקחו חלק במשחק, והם כאמור הפגינו רמה גבוהה שזיכתה אותם בכרטיס לאליפות עצמה".
 
בהמשך לכך  יצוין כי ההגעה לגמר הגיעה בזכות מחויבות והתמדה מרשימה של כלל תלמידי ביה"ס. במהלך החודשיים האחרונים ניתן היה לראות בהפסקות את חדר מחשבים הומה בתלמידים, שחלקם אף חזר בשעות אחה"צ לצורך התקדמות בשלבי המשחק.
 
בגמר האליפות עצמה יצגו את ביה"ס בכבוד תלמידי כיתות ו', כאשר המשלחת כללה את- שלו תישבי (עין-חרוד איחוד), דור קורן (כפר יחזקאל), דורון מור (מולדת) ואבישג יוניש (כפר יחזקאל). התלמידים חזרו נרגשים וחלקו את חוויות מהאירוע. כך מספר שליו תשבי: "תכנות בשבילי זה יכולת ליצור דבר חדש, לגרום לקוד להתעורר לחיים. הרגשתי במהלך התחרות, התרגשות וסקרנות, בגלל שלא ידעתי מה יהיה, האם נצליח והאם השלבים יהיו דומים לשנה שעברה". גם דור קורן התייחס לאירוע ואמר: "את אהבת התכנות גיליתי בשנתיים האחרונות עם החשיפה ל-codemonkey הייתה התגייסות מאוד גדולה של כל התלמידים משכבה ב'- ו', ופעלנו בהפסקות, בשיעורים ובבית. אני שמח שהגענו למקום מכובד וייצגנו בכבוד את בית הספר שלנו."

 
יאיר ילובסקי, ראש מינהל החינוך בגלבוע, התייחס אף הוא לאירוע המרשים: "זוהי שליחות לעודד את התלמידים ללמוד מקצועות מדעיים וטכנולוגיים. מלוא ההערכה לתלמידי עמק-חרוד על הנחישות, דבקות במטרה ועבודה משותפת. מלוא הערכה גם לאבי ביטון, מקיבוץ עין-חרוד מאוחד, שהנחה בהתנדבות את הילדים בלמידת יסודות התכנות. אליפות הסייבר מהווה את אחת הדרכים להעלות את המוטיבציה והידע של תלמידים בתחום התכנות, תחום המצריך חשיבה חישובית אבסטרקטית ולוגית"
.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים