דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> גאווה של נוער
 
חברת הנעורים של קיבוץ עין חרוד איחוד, הפגינו מעורבות ראויה לציון ומעוררת גאווה, כאשר במהלך  הרפסודיה המסורתית, החליטו לתת ביטוי לדעתם על הדיון המתקיים בשבועות האחרונים בחברה הישראלית, בסוגיית ההורות החד מינית.
 
הרפסודיה המסורתית, הנערכת מידי קיץ לחופי הכינרת, מהווה אירוע שיא עבור בני ובנות המרחב הכפרי, שמרביתם פעילים בתנועות הנוער. מהלך הרפסודיה כולל שילוב מרתק וייחודי של הנאה לנוער, יחד עם מסרים ערכיים ורעיוניים. חברות הנעורים השונות עוברות משימה משותפת וכפולה: בניית רפסודה על פי כל הכללים וההנחיות (תורן, הגה, מפרש וכיו"ב), וכשבמקביל נערכת פעילות מרשימה לקידום מודעות לתכנים חברתיים, כלכליים, ותרבותיים בחברה הישראלית. בין שלל הפעילויות הערכיות ברפסודיה, ניתן גם מקום מכובד להנחלת ערכי העזרה הדדית, שירות משמעותי בחברה ובצבא, שוויון, ותרומה לחברה.
 
מספר אודי מערבי, מדריך הנעורים בקיבוץ עין חרוד איחוד, על התהליך והחוויה שעבורו בני הנוער: "בכל שנה יש לרפסודיה נושא מנחה. השנה הרפסודיה התנהלה תחת הכותרת "אין לי ארץ אחרת". בני הנוער הגיעו למסקנה שיש מקום לתת ביטוי לכל נושא האימוץ, שצץ לאחרונה בשיח הציבורי, וזאת מתוך תפיסת עולם ערכית ראויה של צורך בשוויון זכויות וחובות, בין כל תושבי המדינה. זה היה מרתק לראות את תהליך החשיבה ואח"כ את יצירת המפרש המדובר יחד עם הרפסודה". 
 
מטעם הקיבוץ יצאו 24 נערים ונערות, מכיתות ט' עד יא', אשר ביקשו למצות את חווית הרפסודיה עד תום.
המפרש המעטר את הרפסודיה, הוא המקום בו מביעים בני הנוער עמדה המבקשת להיות ערכית ומעניינית, כשלרוב היא תהיה עם קריצה ואף עם הומר. חברת הנעורים של עין-חרוד איחוד בחרה לרשום על המפרש את הכיתוב: "ארץ שנאהב, היא לנו אם ואם", יחד עם איור של שתי נשים מחייכות. המשפט נלקח מתוך שירה הידוע של הזמרת אילנית- "ארץ" (מילים ולחן: שייקה פייקוב), והוא כאמור מתכתב עם הדיון המתקיים בשבועות האחרונים בסוגיית ההורות החד מינית.
"בגלבוע אנו גאים בכל מי שנוקט עמדה ומגלה מעורבות פעילה ותורמת בשיח הציבורי בנושאים מהותיים". אומרת סיון גולדמן, מנהלת המרכזיים הקהילתי בגלבוע. "הנוער של עין-חרוד מלא ליבנו גאווה מיוחדת! הם הצליחו לבלוט באירוע המשמש במת מפגש חשובה, במהלכו נעשתה פעילות חשובה לחיזוק הקשר והזהות של החניכים עם ערכי הציוניות, הסולידריות, אהבת המולדת, קבלת האחר וחינוך לדמוקרטיה".
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים