דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> גלבוע: חיים משותפים- אחריות סביבתית משותפת לקהילה
 

כל ילדי שכבת כיתה ד', הלומדים במערכת החינוך של מוא"ז הגלבוע, השתתפו באירוע נטיעות משותף

 ילדי שכבת כיתה ד', יהודים וערבים כאחד, הלומדים במערכת החינוך של מוא"ז הגלבוע, השתתפו באירוע נטיעות משותף, כחלק משיקום נחל חרוד. כ-550 תלמידים, מתשעה בתיה"ס ייסודי, התייצבו בסמוך למושב גדעונה, ונטעו שתילים המותאמים לגדות נחל, וזאת כחלק מפעולות שיקום ערוץ הנחל, שמקיימת רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי, שהייתה שותפה בכירה למהלך, ביחד עם קק"ל.
 
במוא"ז הגלבוע מתייחסים לנטיעות המשותפות, כמשקפות כהלכה את חזון החינוך המקומי המבקש לטפח תחושת שייכות ואחריות הסביבתית, ומקדש את החיים המשותפים. לדברי עובד נור, ראש המועצה: "אנחנו לפעמים ובטעות, מדברים בשתי שפות. אבל בגלבוע, בכל הקשור לחיים משותפים, לדאגה לסביבה ולדאגה אחד לשני- אנחנו מדברים בשפה אחת! מי שנוטע עצים עושה זאת מתוך אחריות לסביבתו ומחשבה להמשך. דווקא כעת, יש לנו זכות גדולה לקיים נטיעות משותפות תחת אמירה ערכית וחינוכית ברורה- ילדים מכל יישובי המועצה, נוטעים יחד, לטובת כולנו ולטובות הדורות הבאים".
 
אירוע הנטיעות הופק ותוכנן ע"י מינהל החינוך במועצה, בראשותו של יאיר ילובסקי, שביחד עם גליה בזק-הילגר (מנהלת תחום בתיה"ס במועצה), ביקשו לייחד את נטיעות ט"ו בשבט ליצירת קרקע פורייה, להכרות ולקיום שיח משותף בין כל תלמידי המועצה. הנטיעות התקיימו בחורשות שבסמוך לנביעה של נחל חרוד, משם הוא מתחיל לזרום לאורך כ- 32 ק"מ עד הירדן. מי שאמון על פעולות השיקום, לכל אורך הנחל, הינה רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי. בשנתיים האחרונות השקיעה הרשות, למעלה מ-8 מיליון שקל בפרויקטים שבסמוך למקור הנביעה, המתבטאים בזרימת מי נחל תקינים עם צמחיה האופיינית באזור זה, חורשות מוצלת, ושביל הליכה בין נופי הגלבוע ועמק חרוד.

לדברי עובד יבין, מנכ"ל רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי, הפעילות הזו היום היא חלק אינטגראלי מפעילותם ומהזיקה לקהילה: "אנו מאמינים בחיבור האוכלוסייה המקומית לנחל ולטבע, ולכן שמנו לנו למטרה לפעול בנחלים בשילוב הקהילה. שמחנו לראות את ילדי הגלבוע מגיעים לנחל חרוד ונוטעים לאורכו של הנחל. זוהי פעולה למען העתיד, ובעוד שנים רבות הם יוכלו להגיע לבקר עם ילדיהם ולהצביע בגאווה על העץ שנטעו".

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים