דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> גשר מוסיקלי בינדורי
 

בגלבוע בונים גשר מוסיקלי בין הדורות

במסגרת פרויקט מוסיקלי משותף לתלמידי כיתה י' בעמק חרוד וותיקים ב"מרכז דורות בגלבוע, למדו התלמידים על הוותיקים באמצעות השירים של ילדותם ונערותם.
כותרת: ראש המועצה עובד נור: "אין גבול ליצירתיות של אנשי מרכז דורות בגלבוע, רעיון כל כך פשוט אבל לעניין,  ובעיקר חינוכי ערכי לתלמידים, ומחמם את ליבם של הוותיקים, והיא מדגישה את הקבלה והנתינה בין הדורות".

השבוע היה רגע השיא של פרויקט מוסיקלי משותף למרכז דורות בגלבוע ולתמידי כיתה י' בבית הספר הרב תחומי עמק חרוד. תחילתו של הפרויקט מיוחד והלא שגרתי, עוד באפריל השנה לאחר שענת יבין, רכזת התעסוקה במרכז היום של דורות בגלבוע, העלתה יוזמה ייחודית מתוך הבנת חשיבותה של המוסיקה בחיי הקשישים ומתוך רצון לשיתוף פעולה בין דורי בגלבוע, יצא לדרך הפרויקט המקסים והמרגש.
במהלך הפרויקט, נפגשה ענת יבין עם התלמידים בביה"ס, וסיפרה על מרכז היום ועל השפעתה של המוסיקה וחשיבותה בקרב הקשישים, ועל חשיבות בחירת השירים האישיים לכל קשיש, בהתאם לתקופת ילדותו ונערותו.

מאוחר כנדבך נוסף בהכנת התלמידים לפרויקט הם צפו יחדים עם מחנכתם זמירה בסרט הדוקומנטרי "חי מבפנים", המתאר באופן מיוחד וברור את השפעת המוסיקה בקרב חולי אלצהיימר.
בשלב הבא של הפרויקט,  קיבלו התלמידים לידיהם נגנים מוסיקליים(MP), ורשימת שירים אישיים מתקופות שונות של הוותיקים השותפים בפרויקט, שהורכבה בעזרת בני המשפחות.
כחלק מהפרויקט, על התלמידים הוטלה עליהם המשימה לחקור וללמוד על השירים הנבחרים, ועל המבצעים שלהם, הזמרים והזמרות, הלהקות , וסוגי המוסיקה.

לאחר שכל נגן מוסיקה הוטען ברשימת השירים הנוגעת באופי אישי לכל וותיק שהשתתף בפרויקט, בא אל שיאו הפרויקט המיוחד, במפגש עם פעילות משותפת בין התלמידים לוותיקים
חלקו הראשון של המפגש נערך בהנחייתה של ענת יבין ובו בין היתר התקיים מפגש אישי בין התלמידים ובין האדם שעבורו הם הטעינו את הנגן המוסיקלי ברשימת השירים.

רכזת התעסוקה במרכז היום ענת יבין: "האווירה בבית הייתה מאוד מרגשת ומאוד מיוחדת. התלמידים ישבו זמן רב לצד הוותיקים, שוחחו עמם, ולימדו אותם, איך להפעיל את הנגן. שמחנו והתרגשנו מאוד לראות את החיבור הבין-דורי שנרקם במהלך החודשים  האחרונים."

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים