דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> דוחפים קדימה בהנאה גדולה!
 

תכנית ייחודית בגני הגלבוע, לקידום פעילות ספורטיבית והיכרות עם מיומנות רכיבה על אופניים

ילדים אוהבים תנועה. עבור הילדים התנועה היא צורך ראשוני והיא נחוצה להתפתחותם. במחלקת החינוך ובמחלקת הספורט שבמוא"ז הגלבוע, פועלים תחת הנחה זו ומתוך הבנה שהגיל הרך הוא בעל חשיבות רבה בהתפתחות יכולתו המוטורית, החברתית, הרגשית והקוגניטיבית של הילד. לפני כחודשיים, החלו המחלקות במוא"ז הגלבוע, בקידום פרויקט "תנועה והנאה" בגני הילדים שבמועצה.
 
במסגרת הפרויקט רוכבים ילדי הגן  על "אופני דחיפה"- אופניים יעודים לגילאי 4-6 ללא פדלים כאשר ההתקדמות נעשית תוך שהרוכב דוחף את האופניים והגוף קדימה ומשתמש בשיווי המשקל, במבט, ביציבה. האופניים הללו משפרות ומחזקות משמעותיות מיומנויות ויסודות רכיבה ומוטוריקה ומהוות שלב שאחריו ניתן להעביר ילדים ישירות לרכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר.
 
הפרויקט מתקיים ב-11 יישובים בגלבוע, בגני החובה של המועצה, ותופס חלק משמעותי בתוכנית הפעילויות הבלתי פורמליות בתוך גני הילדים. מסגרת הפעילות כוללת פעילות מחוץ לגן, בשבילי היישוב ובמגרש הספורט המקומי. זו השנה השלישית שפרויקט ייחודי זה מתקיים בגלבוע, כאשר כל שנה ושנה מתווספים לו תובנות חדשות לפעילות. מעבר למושגי היסוד ברכיבת אופניים, הפרויקט כאמור מבקש להקנות מיומנויות חברתיות, כמו: חיזוק הביטחון עצמי של הילד, שיתוף פעולה ועבודת צוות. ערכים אלו מצטרפים לחינוך לאורח חיים בריא ותזונה נכונה, וזאת בשילוב נושא זהירות בדרכים, כרכיבה בטוחה עם קסדה ובתוך סביבה מיושבת.
 
הפרויקט נכתב כתוכנית ע"י שחף רמות, מנהלת ומאמנת בקבוצת האופניים "500 וואט עמקים- גלבוע", ובליווי צמוד של מח' הספורט בראשותו של שלומי אייל. הפעילות עצמה מתבצעת ע"י מדריכי קבוצת האופניים, ובכוונת מח' הספורט להרחיב את הפעילות הזו לכלל גני המועצה.

 
לדבריו של שלומי אייל: "הספורט הוא כלי לחינוך, והקניית מיומנויות, ומכאן נגזרות הפעילויות שאנו מקדמים. תהליכי הלמידה מתרחשים כך שהילד מתנסה ופועל בסביבתו. בתהליך זה מתפתחים ומשתכללים מנגנוני התפיסה ותהליכי החשיבה של הילד"
.

 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים