דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> דמוקרטיה בשיאה ביסודי עמק-חרוד
 
חגיגת דמוקרטיה מרשימה ומשובבת לב התקיימה השבוע בעמק-חרוד. בביה"ס היסודי רואים חשיבות רבה במעורבותם של הילדים בחיי ביה"ס וניהולו השוטף, ותהליך הבחירות הוא עוד סממן בולט לכך, בהיותו מזמן ערכי מצוינות- כשותפות, סובלנות, הגינות , אחריות, ואכפתיות.
 
תהליך הבחירות נמשך על פני שבוע שלם, והוא כלל כמה מאבני הייסוד בחינוך הדמוקרטי, כגון: תעמולת בחירות, מצע בחירות, קלפי, בחירות חשאיות ויחסיות, והקפדה על טוהר הבחירות. בנוסף, התקיימו קמפיינים שניהלו המועמדים להיבחרם. שיא הפעילות התנקזה ליום בחירות בו נבחרו תלמידים למגוון ועדות אותם הם מנהלים.
 
הילה שוב-גולן מנהלת ביה"ס עמק חרוד: "נאמנים לחזון החינוך בגלבוע, ולמשנתו של המחנך הדגול יאנוש קורצ'אק, אנו רואים בוועדות התלמידים כגורם משמעותי בהתנהלותו השוטפת של ביה"ס. ההליך שהתקיים הציף ערכים דמוקרטים נעלים שבאו לביטוי בפעילות התלמידים בתוך הכיתות ובזמן ההפסקות. זה היה תהליך מרתק בו ניתנה הזדמנות לכל ילד וילדה להציע את מועמדותם ולהיבחר".

 
 
תוך הובלה של צוותי ביה"ס, מפעילים הילדים כ- 8 ועדות שונות, שכל אחת מהן נוגעת להיבט אחר בחיי היום-יום של התלמידים בבית הספר. בין השאר התקיימו בחירות לאיוש ועדת למען איכות הסביבה, הוועדה לפעילות ספורטיבית, ועדה לפתרון סכסוכים בין תלמידים, ספריה, מועצת התלמידים וכדומה.


 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים