דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-1 >> האיש שחזר מהשבי
 
 
 
הרצאה מרתקת על טייס חיל האוויר שנשבה על ידי המצרים

מחלקת התרבות, בשיתוף "חוג העמקים", הזמינה את הקהל הרחב לערב מסקרן ומעניין, במסגרת "קפה-תרבות", שהתקיים בבית העם במושב ברק. הפעם, היה זה  סיפור חייו המטלטל והמצמרר של עמוס לויטוב, טייס חיל האוויר שנפל בשבי המצרי, במלחמת ההתשה.
קהל רב נאסף בבית העם במושב ברק, ושמע מלויטוב, על העמידה בתנאי לחץ וקבלת החלטות בתנאי אי ודאות, במשך השנים בהן הוחזק בשבי. המוטיב המוביל בהרצאה היה "כאשר קיים הרצון- תמצא הדרך".
לויטוב שיתף את המאזינים על החקירות שעבר, קוד ההתנהגות בשבי והכישורים האנושיים שיש לפתח בסיטואציה שכזו. כמו כן, הרצה הטייס לשעבר על דינמיקה של קבוצה סגורה בשבי והמקורות מהם שואבים תעצומות נפש, עד ליום שבו "חוזרים בנים לגבולם".
 
"הקהל היה מרותק והאזין בקשב רב לסיפוריו של לויטוב" אמרה גלית בר גיל, מנהלת מחלקת התרבות בגלבוע. "בתום ההרצאה, חיכו לו אנשים רבים על מנת לשוחח עמו על חוויותיו ועל המשך דרכו האזרחית" הוסיפה בר גיל.
מחלקת התרבות, בשיתוף "חוג העמקים" וועדת התרבות של מושב ברק, בנו תכנית עשירה ומרשימה, לאורך כל שנת הפעילות ב"קפה תרבות". ביום שלישי, 16/12, תתקיים הרצאתה של יעל פפר, מנשותיו של גואל רצון. ההרצאה שכותרתה: "גואלה מרצון" תיערך בשעה 20:30, בבית העם במושב ברק. הכניסה חופשית והציבור מוזמן. 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים