דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> הביקוש ההכוונה והביקוש לידיים עובדות בגלבוע ובעמק הירדן יתרכזו במקום אחד!
 

מרכז "מעברים" חדש יוקם עבור תושבי המועצות האזורית הגלבוע ועמק הירדן

 
ראש המועצה האזורית הגלבוע, עובד נור, אירח את ראש מוא"ז עמק-הירדן, עידן גרינבאום, לטקס בו חתמו על הסכם להקמת מרכז "מעברים" חדש שישרת את שתי הרשויות. את האירוע כיבד דרור נצר שהוא רכז הפעילויות של מרכזי "מעברים" בכל הארץ. מרכז "מעברים" יפעל בתוך מרכז הצעירים שנפתח לאחרונה בגלבוע (תכל'ס), והוא ינוהל ע"י אנשי מקצוע שיפעלו תחת הנהלה משותפת. המרכז יכלול אנשי מקצוע שיפעלו בשתי הרשויות, כך שישמר רצף ותנופה בכל הקשור לפיתוח תעסוקתי קהילתי, מינוף יזמויות ועסקים, חיבור בין מעסיקים למועסקים, הכשרות והכוונה, ויצירת עתודות והזדמנויות תעסוקתיות.
 
לדברי עובד נור, ראש מוא"ז הגלבוע, זו בשורה כלכלית של ממש: "הקמת "מעברים" מקבל משמעות מיוחדת בגלבוע על רקע הצמיחה הדמוגרפית והתפתחותם של היישובים, כשבמקביל אנו עדים לצמיחתם של אזורי תעשייה חדשים, דבר המשקף צרכים כלכליים ייחודיים ומגוונים. שמחנו לפגוש שותפים איכותיים בדמותם של אנשי עמק-הירדן. הקמת המרכז החדש הוא מנוף כלכלי משמעותי לצורך חיוני וחשוב בגלבוע".
 
מרכזי "מעברים" בארץ פועלים במרחבי הקהילות הכפריות, והם אומצו ע"י המועצות האזוריות כתוצאה מהשינויים המבניים, הכלכליים והחברתיים שהתרחשו במגזר הכפרי, אשר משפיעים על יכולת התעסוקה והשתלבות בעולם העבודה. ברחבי הארץ קיימים רק 6 מרכזים שכאלו, וההקמה של מרכז חדש בגלבוע היא הודות להתעקשותם של הנהלות שתי המועצות האזוריות, אשר הגדירו את האירוע כפרויקט אסטרטגי. לצורך הקמת "מעברים" החדש התחייב משרד הרווחה להעמיד תקציב של כמיליון שקל, שיצטרף לתקציב שיעמידו שתי המועצות (הגלבוע ועמק הירדן). ע"פ הערכות הגורמים המעורבים, בתום התארגנות זריזה ואישור תכנית העבודה, יחל המרכז בעבודה סדורה עוד במהלך שנת 2017 ויקבל קהל.
 
בעמק-הירדן בירכו בחום על המהלך, ולדברי עידן גרינבאום, זה צעד בדרך למציאות תעסוקתית טובה יותר: "אנחנו מאמינים בשיתופי פעולה ואנחנו תמיד שואפים להתפתח ולהתקדם. יש לנו שותפים טובים בגלבוע, וזה מקרה קלאסי בו השיתוף מקדם את כולם, ואני מאמין שנראה תוצאות בקרוב. היום שתלנו זרע קטן שיצמח במהרה ויהיה ליער של תעסוקה, דבר שישרת היטב את התושבים".
 
את הקמת המרכז החדש הובילה בשנה האחרונה מוא"ז הגלבוע, בניצוחה של ענת מור, מנהלת האסטרטגיה וארגון, ובהמשך הצטרפה מוא"ז עמק-הירדן. דרור נצר ביקש להוסיף את התרשמותו מהמהלך: "מצאתי בשתי הרשויות נכונות והתלהבות לפעולה, וזוהי נקודת פתיחה מצוינת למרכז החדש שיוקם בגלבוע, שמעבר לרמת הפרט, יפעל לקידום ועידוד יזמויות ועסקים קטנים ועוד".
על פי המסתמן, סל השירותים שיוענקו (ובחינם!) לתושבי המועצות יהיה מגוון ורחב ויכלול בין היתר- הכוון וייעוץ תעסוקתי, קורסים והכשרת עובדים (בהתאם לצרכים), ליווי ומינוף יזמויות ועסקים לצד הקשר עם המפעלים, והעמדת לוח משרות ממוחשב לדורשים ולמעסיקים.

 
במוא"ז הגלבוע רואים בהקמת "מעברים", מכפיל כוח למרכז "עוצמה" (הפועל בגן-נר), לביסוס תשתית כלכלית תעסוקתית, ואיגום משאבים המאפשר שרות מגוון לתושבים למצבים התעסוקתיים המשתנים תדיר.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים