דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> הגלבוע הוא התקווה הישראלית!
 

הגלבוע הוא התקווה הישראלית! מוא"ז הגלבוע היא הזוכה באות נשיא המדינה, לתקווה ישראלית בחינוך לרשויות מקומיות

עובד נור, ראש המועצה, קיבל שיחת טלפון מבית הנשיא בה התבשר כי המועצה האזורית הגלבוע, זכתה במקום הראשון במסגרת "אות הנשיא לתקווה ישראלית בחינוך לרשויות מקומיות", בשנה הנוכחית! נציג מוא"ז הגלבוע יקבלו את הפרס היוקרתי בטקס בבית הנשיא שיערך שבוע הבא.
 
מוא"ז הגלבוע זוכה בפרס לאחר שצלחה כמה שלבים, ובישרת האחרונה התמודדה עם עוד 10 רשויות על התואר הנכסף. "תקווה ישראלית בחינוך" מובלת ע"י בית הנשיא ובשותפות עם משרד החינוך "ופורום דב לאוטמן". בראש הועדה שבחנה את הרשויות עמד האלוף (במיל'), עמרם מצנע. בשלבים הסופים ביקשה הוועדה להכיר מקרוב את הדמויות והפעילויות בתחום החינוך, וכך הגיע ראש המועצה, עובד נור, לבית הנשיא לצורך הצגתם של התכניות המגוונות בגלבוע למען החיים המשותפים, ולמען קידום שיתופי פעולה חינוכי בנושא. לראש המועצה התלוו יאיר ילובסקי, ראש מינהל החינוך, ענת מור, מנהלת אסטרטגיה וארגון, ותאיד אל-ג'מל, מנהלת חט"ב מוקייבלה שבגלבוע.
 
"גאווה ונחת רוח, הן מילים קטנות מידי לתיאור תחושתנו בעת הזו". אומר עובד נור, ראש המועצה. "אנו בוחרים בחיי השותפות, מידי יום, ורואים בכך זכות גדולה. המועצה בראשותי חרטה על דגלה את האמרה לפיה "החינוך הוא התשובה לכל השאלות". במקביל בגלבוע דולק באופן תמידי נר התקווה שמאיר למרחקים ומייצג את הרקמה האנושית העדינה המחברת בינינו בקשר שלא ניתן לערעור, של חיים משותפים. זוהי שותפות גורל המהווה דוגמה לחיקוי. אנו אסירי תודה לכבוד הנשיא ואנשיו, על ההכרה המרגשת לפעילותנו".
 
נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, יעניק השנה את "אות הנשיא לתקווה ישראלית בחינוך" לערים ורשויות המובילות בעשייתן למען ביסוס החינוך לשותפות בין המגזרים השונים בחברה הישראלית, לרבות חילונים, ודתיים, מכל העדות והדתות וצורת ההתיישבות השונות. הענקת האות לרשויות נובעת מההבנה שהרשויות המקומיות, ובפרט מחלקות החינוך, הן שחקן מפתח שבכוחן להוביל לשינוי בחברה.
במוא"ז הגלבוע התרגשו במיוחד על רקע הבשורה המשמחת, כשנודע שהיא מגיעה מבית הנשיא. על רקע תחושת ההקצנה בחברה הישראלית המטפחת את השבטיות והיריבות, מציע כבוד הנשיא, ראובן (רובי) ריבלין אלטרנטיבה: שותפות של שונים! מוסיף על כך עובד נור: "כמו רבים בישראל, גם בגלבוע מבחינים ומוקירים את פעילותו של הנשיא למען תקווה, וקרוב לבבות. יש בה ממשות וחיזוק השותפות בין המגזרים, יש בה מפגש ודיאלוג מכבד, יש בה אהבה לארץ! ולא במקרה מכונה המיזם בשם "תקווה ישראלית", ואנו גאים להיות מודל ומופת של חיי שותפות ואחווה לתקווה ישראלית".
 
במסגרת בחינת הרשות, בדקו אנשי בית-הנשיא את המהלכים היזומים במועצה, כמן גם ההתנהלות שבשגרה, המעגנים את חיי השותפות במציאות היום-יומית, למען קהילה רב-תרבותית מלוכדת.

 

יאיר ילובסקי, ראש מינהל החינוך: "תכנית העבודה שאנו מציגים לפני כל תחילת שנת לימודים, נותנת דגש על חינוך לערכים, ונבחנת ביצירת תכניות חינוכיות, רב-גילאיות, המפגישות את החברות השונות. בתהליך מרגש ועיקש הפכנו לאבן שואבת, לכל הזרמים, הרואים חשיבות לדרך ארץ, כבוד לזולת וערבות הדדית, כמפתח לחיים טובים ומאושרים המושתתים על ערכים של שוויון וסובל

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים