דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> הגלבוע זה נאעורה!
 

מחוות מרגשות של תושבי הגלבוע לתושבי נאעורה, בעקבות אירוע תג מחיר

השבוע התרחש בתחומי מוא"ז הגלבוע אירוע חריג וחמור, שכלל מעשים המזוהים כמעשי "תג מחיר". על פי מצלמות האבטחה בסביבות השעה 2 לפנות בוקר הגיעו 3 דמויות לשכונה הצפונית בכפר נאעורה, וגרמו נזק לרכוש תוך שהם מרססים כתובות ומנקבים צמיגים ב- 8 מכוניות שחנו בסמוך לבתים.
 
האירוע החמור הציף מחדש ולטובה, את מרקם החיים הנדיר המתקיים בגלבוע. מוא"ז הגלבוע נחשבת למועצה המעורבת הגדולה בישראל, כאשר קרוב ל- 40% מתושביה הם ערבים. במועצה השכילו עם השנים לפתח מודל של חיים משותפים מוצלח וחיי שכנות טובים, אשר נתנו את אותותיהם במקרה הנוכחי. מסביר עובד נור, ראש המועצה: "אנו כמובן מגנים בתוקף את מה שארע, אבל יודעים שבגלבוע מתקיימת רקמה חיה ונהדרת כל השנים, שתמשיך פה גם לעד. לא ניתן לשום דבר מבחוץ לפגוע ביחסים. כתושבי המדינה אנו מכירים את בעיית "תג מחיר", ולכן כל כך ברור לנו שפעולות אלו לא יצליחו לחלחל שנאה בגלבוע. אף אחד לא יצליח להביא לכאן את הגזענות הרעילה שלו!"
 
עם היוודע דבר המקרה החמור בנאעורה, התגייסה המועצה לתמוך בתושבים תוך הבעת שאת-נפש מהמעשה. משעות הבוקר המוקדמות (של יום ג') הגיעה צמרת המועצה, בראשות ראש המועצה, לנאעורה על מנת לסייע ולנסות להקל בתחושות הקשות. בין השאר, ובהובלת מאיר נוריאני (מנהל מח' התחבורה), התקיים מבצע זריז במהלכו הוחלפו (עוד באותו היום), כ-25 צמיגי רכבים שהושחתו, בצמיגים חדשים.
 
רוח הגלבוע המיוחדת מורכבת מאיכות ומהערכים המרכיבים את תושבי המועצה. וכך, עדים במועצה לשלל תגובות אנושיות, טבעיות, של תושבי הגלבוע שמבקשים להרעיף אהבה על תושבי נאעורה. בין היתר היו אלו תושבים שביקשו להתנדב למחוק את הכתובות, לסייע לבעלי הרכבים, ורבים שהגיעו לכפר או התקשרו למכריהם בנאעורה על מנת לבטא את הבושה והכלימה.
למחרת האירוע (10.5) הקדישו ילדי כיתה ט', מביה"ס עמל "עמק חרוד", חלק ניכר מיום הלימודים לטובת דיון באירועים בנאעורה. התלמידים ביקשו להביע את תחושת הדחייה שהם חשים לנוכח המעשה. תלמידי עמק-חרוד מקיימים לאורך השנה פעילויות משותפות עם מקביליהם בביה"ס אחווה גלבוע, אשר מורכב ברובו מתלמידים מנאעורה. בהמשך, כתבו תלמיד עמק-חרוד, מכתבי התנצלות והבעת צער. מכתבים אלו יעבירו לחבריהם מאחווה גלבוע, במסגרת משלחת מיוחדת בהובלתה של לילך שטיין, מנהלת ביה"ס.
 
גם בקבוצת הנוער-ילדים של אסי גלבוע (כדורגל), לא נותרו אדישים למקרה- הורי הילדים המשחקים בליגת "טרום-ילדים" (כיתות ה'), ביקשו ליזום מהלך של הזדהות. זוהי קבוצה מעורבות הכוללת שחקנים המגיעים מהכפרים הערביים, מהקיבוצים ומהמושבים בגלבוע. מעבר להיותה מצטיינת ספורטיבית (מובילה את הליגה), התגבשה סביבה קבוצות הורים תומכת ומפרגנת שביקשו לייחד את תחילת האימון למפגן שכולו אהבה. הילדים לבשו חולצות ונשאו שלט שקבע: "אצלנו כולם אחים ולכולם אותו מחיר!" מספר אחד ההורים, עודד ברוש מהמושב מולדת: "באנו להביע תמיכה ולדחות בבוז את המקרה המגעיל הזה. אנו ממשיכים קדימה ויודעים שמה שקרה לא קשור למה שקורה בקבוצה ולמה שקורה בגלבוע". גם זכי הורניאן, מנהל מחלקת הנוער בקבוצת אסי-גלבוע, התייחס למקרה ובמכתב ששלח לכל הורי הילדים כתב: "זהו מקרה בזוי שכולנו מוקעים אותו ומגנים, בכל מקום: במושב, בקיבוץ ,בכפר או בעיר. בגלבוע אנו חיים בשיווין מוחלט ובאחווה מיוחדת, ויותר מכל בחברות הדדית. מועדון הכדורגל "אסי גלבוע", נשען על ערכים אלו וכך גם בני ותושבי הגלבוע כולו."
 
בנוסף לכל תוביל מוא"ז הגלבוע, אירוע של תמיכה וחיבוק חם לתושבי נאעורה, ביום ראשון הקרוב (14.5). האירוע יתנהל בשיתוף עם עמותת "צועדים יחד לעתיד משותף", שקם באזור הגלבוע והעמקים ומבקש לפעול למען ההיכרות בין התרבויות והחיים יחד. במוא"ז הגלבוע מזמינים את כל תושבי הגלבוע והנהגות היישובים להגיע לאירוע בנאעורה ולהביע תמיכה. עוד שותפים לאירוע הם פורום "תג מאיר", היוצא כנגד כל פשע על רקע גזעני. פעילי "תג מאיר" דואגים להוציא משלחת תמיכה בכל מקום שמתחולל פשע שכזה, ובכך הם מבקשים להראות לנפגעים צד אנושי ומזדהה, הפועל למען אכיפת החוק.

יצוין כי האירוע בנאעורה גרר גם תגובת של אישי ציבור ובראשם יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין שהתקשר לראש מוא"ז הגלבוע, לחזק את ידיו ואת דרך החיים המשותפים בגלבוע. אדלשטיין ציין כי החיים בגלבוע מהווים מודל ארצי לדו-קיום יוצא דופן, ושום אירוע גזעני, לא ישבש זאת. בנוסף, ח"כ נחמיאס-ורבין, ביקשה לייחד את נאומה בן דקה בכנסת, לטובת חיזוק ערכי הגלבוע. חה"כ איתן ברושי (המחנה הציוני), המתגורר בשכנות לגלבוע (בקיבוץ גבת), התייחס בנחרצות לנושא כשאמר "במועצה אזורית הגלבוע יש חיים משותפים ונהדרים ולא ניתן לכמה נערים עם בקבוק של ספריי להרוס אותם. יש לעצור מיד את העבריינים ולטפל בהם ביד קשה."

מכתבי הזדהות של ביה"ס עמק חרוד עם תושבי נעורה:

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים