דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> הגלבוע למען משפחות אקי"ם
 
;

מועצה אזורית גלבוע למען משפחות אקי"ם

ביום ג', 16.2.16, התקיים יום התרמה ארצי, במסגרתו תלמידי שכבת ז' מהרב תחומי עמק חרוד התרימו תושבים ביישוביהם
ראש המועצה, עובד נור, פתח את מבצע ההתרמה הארצי של אקי"ם בתרומה וסרטון הסברה, ואמר: "אני קורא לתושבים לפתוח את הדלת ואת הלב. בשבוע שעבר נפגשתי עם שר הרווחה ואני מאמין שהמשרד יאתר לבקשותינו להרחיב את השירותים לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים בגלבוע"

16.2.16
ביום שלישי ה- 16.2.2016 התקיים יום התרמה הארצי של אקי"ם. ביום שני השבוע (15.2) פתח ראש המועצה, עובד נור, את מבצע ההתרמה בתרומה, שנמסרה ליו"ר ארגון אקי"ם באזור הגלבוע, בית שאן, עפולה והעמקים, ענת רגב.
 
בפגישה השתתפו ביתה של ענת, עירית רגב, רכז אזורי של אקי"ם, רוני בלנק והפעיל החברתי אמין זיאדאת. עירית, בת 28, צילמה עם ראש המועצה סרטון הקורא לציבור לתרום, שם סיפרה כי החלום שלה הוא להמשיך להופיע על הבמה ולהצליח. עירית מתגוררת בשכונת הפרחים בחפציבה יחד עם 15 חבריה בעלי תסמונת דאון. היא חלתה בגיל 9 בלוקמיה וכיום משתתפת בתיאטרון האזורי של אקי"ם, שם היא משחקת בהצגה "חלומות פשוטים" ומספרת כיצד ניצחה את מחלת הסרטן. "זה נותן לי את הכח להמשיך הלאה", אמרה עירית, "ומוציא ממני המון רגשות".
 
את מבצע ההתרמה הובילו תלמידי שכבה ז' מהרב תחומי עמק חרוד, אשר עברו הרצאה והדרכה מוקדמת באמצעות אנשי מקצוע מאקי"ם ובמהלך השבוע יצאו למבצע התרמה ביישובים. התלמידים הגיעו בזוגות עם פנקסים לבתי התושבים ביישוביהם והפעילות כולה הנה חלק מתרומה לקהילה במסגרת שנת בר המצווה.
הקשר בין תלמידי בית הספר לאקי"ם נמשך בפעילויות שוטפות כל השנה.
 
ראש המועצה, עובד נור: "הקמנו בגלבוע פורום לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים והשבוע נפגשתי עם שר הרווחה, חיים כץ ובין היתר ביקשתי סיוע בכח אדם סוציאלי עבור האוכלוסיות עם מוגבלויות שונות.
הצרכים מרובים ואני מאמין שמשרד הרווחה ירחיב ויוסיף תקציבים ותכניות בגלבוע אבל כולם גם יודעים שהתקציב הממשלתי המוקצה לרווחה מוגבל, ולעמותה יש מקום למלא את חלל הצרכים הקיים.
חלק ממטרות המבצע השנה הן לעלות את המודעות לצרכים של האוכלוסייה עם הצרכים המיוחדים, לגייס משאבים לסניף ולחזק את הקשר הקהילתי בין כלל הגורמים. אני מודה לכל השותפים לעשייה ולמנהלת אקי"ם, ענת רגב ומאחל לעירית המקסימה הרבה שמחה והנאה מהמשחק על הבמה".
 
פורום צרכים מיוחדים במועצה מורכב מנציגי מחלקות שונות, בראשן  חינוך, תרבות, ספורט ושירותים חברתיים וכן, תושבי הקהילה בגלבוע המייצגים את  אוכלוסיית התושבים עם הצרכים המיוחדים.
"פורום זה מצא לנכון להתייחס לנושא בצורה הוליסטית, תוך תכלול כל הגורמים השותפים לתרומה ושיתוף פעולה בין משרדי, החל מפעילות הסברתית, שילוב באירועי הקהילה וכן עזרה ותמיכה פרטנית למשפחות הזקוקות לכך", אמרה ענת רגב, מנהלת סניף אקי"ם האזורי.


מימין רוני בלנק, אמין זיאדאת, ענת רגב, עירית רגב ועובד נור

ארגון אקי"ם ישראל, הינו ארגון ארצי של הורים ושל אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בישראל, הפועל כארגון ממוקד אדם, שמשמעותו ארגון המייצג את האנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ומשפחותיהם. הארגון נוסד בשנת 1951, ומאז הקמתו פועל הארגון למיצוי זכויותיהם, לקידום שיפור איכות חייהם ורווחתם של כ- 34,500 אנשים עם מוגבלות שכלית ומשפחותיהם.
רגב: "באזור כולו ישנם מתנדבים הנענים לכל קריאה ובקשה. הפעילים והמתנדבים ראויים להערכה גדולה. כדוגמת הצטרפות לטיולי אופניים, עזרה להוסטל בחפציבה - כיתה מקבוץ גבע עוזרת לשפץ מקלט שישמש למועדון , עזרה בגנים המיוחדים , עזרה בקייטנות , ארועי חגים ועוד".
 
הכספים שיאספו, הנם קודש לעזרה לאוכלוסיית אקי"ם  באזור שכולל את עפולה, בית שאן, גלבוע ועמקים. הסניף מטפל באוכלוסיית אנשים וילדים להם מוגבלות שיכלית התפתחותית.
 
לתרומות ניתן לפנות בטלפון,
ענת רגב טלפון: 0522356269
בנק הבינלאומי סניף 082 מס' חשבון 409345164

 

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים