דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> הוסדר הכביש המוביל לביה"ס עמק-חרוד
 

הוסדר הכביש המוביל לביה"ס עמק-חרוד: תוקנו מפגעי בטיחות והוגברה האכיפה להסדרת החנייה בכביש הגישה

 

הסתיים שלב א' בשיפוץ הכביש המוביל לביה"ס היסודי עמל עמק-חרוד אשר עובר בסמוך לקיבוץ עין-חרוד מאוחד. שיפוץ הכביש נועד לתת מענה למפגעי בטיחות שנוצרו במקום במשך השנים, והוא חלק מפעילות נרחבת של המועצה, במטרה להגן על ביטחון התלמידים, ולהסדיר ולהקל על חניית הרכבים.
 
שיפוץ כביש הגישה כלל הקמת כיכר תנועה חדש (בכניסה לביה"ס), הצבת מעקות בטיחות, בניית מדרכות חדשות, חידוש צביעת אבני שפה ומעברי חציה, הצבת שילוט אזהרה, וכן, סימון מפרצי חניה לעצירת רכבים ואוטובוסים. עלות השיפוץ מוערכת בכ-350 אלף שקל, ומרבית המימון הגיעה ממשרד התחבורה, כחלק מפעילות פיתוח תשתיות שמקדמת מוא"ז הגלבוע.
 
"השמירה על סביבת בית-הספר, בה מבלים הילדים מידי יום, כסביבה תקינה ובטיחותית, הינה מרכיב מרכזי וחשוב בשמירה על ביטחונם". מעדכן עובד נור, ראש המועצה. "אנו לא מסתפקים בשיפוץ הנוכחי, ובשלב הבא בכביש הזה, נפעל להרחבתו, ולהקמת פסי האטה שמסייעים להקטין את מהירות הנהיגה. אני מודה לגורמי ההנדסה והאכיפה במועצה, שפעלו להסדרה ותיקון סכנות הבטיחות".
 
שיפוץ ושדרוג הכביש הוא נדבך אחד, שנעשה במטרה להגביר את ביטחון התלמידים באזור. במקביל לכך החלה במקום פעילות אכיפה. לאחרונה התגברה התופעה של חנייה לא חוקית ולא תקנית, הן בסמוך לאבני שפה הצבועים באדום לבן, והן בתוך תחנות האוטובוס. חנייה זו סיכנה את ביטחון הילדים בצאתם ובבואם לביה"ס, וכן הקשתה על יכולת התנועה של רכבי ההסעות של מחלקת התחבורה במועצה. בהנחיית קב"ט מוסדות החינוך, קיימו גופי האכיפה במועצה, מבצע בו חילקו "דוחות" התרעה, ללא קנס כספי, בהם ציון כי הרכב עומד במקום אסור ומסכן את שלום התלמידים. בתום חודש של פעילות הרתעה, החלה השבוע במקום גם פעילות שיטור ורכבים אשר יחנו במקום אסור- יקנסו בהתאם.

 
גיא איצ'קוביץ, קב"ט המועצה, מדגיש כי כל פעילות ההרתעה נעשתה רק לאחר שהוסדר נושא החנייה המותרת שבמקום: "נתקלנו בתופעה של חניה במקומות אסורים, חניות כפולות ובתוך אזורים בהם מסתובבים תלמידים- דבר שחייב אותנו לפעולה. נחזור ונדגיש כי במרחק של 100 מטר משער ביה"ס ישנה כעת חנייה מוסדרת ואני קורא לכל באי ביה"ס להשתמש בה, ובכך לא לסכן לשווא את התלמידים.
"

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים