דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> "החיים המשותפים בגלבוע הם האור הגדול, הם האור בחשכה!"
 

"החיים המשותפים בגלבוע הם האור הגדול, הם האור בחשכה!"
למעלה מ-1000 איש הגיעו לעצרת הזדהות עם תושבי הכפר נאעורה.

למעלה מ-1000 אי,ש מתושבי הגלבוע והצפון הגיעו אתמול (15.5) בשעות אחה"צ לכיכר המרכזי בכפר נאעורה לעצרת הזדהות וחיבוק חם לתושבי הכפר, שחוו לפני כשבוע אירוע הנחשד כפשע שנאה (תג-מחיר). האירוע אורגן ע"י מוא"ז הגלבוע שביקשה להביע במעשה את השותפות האיתנה שמתקיימת בגלבוע, מימי ראשית ההתיישבות, תוך אמירה ברורה נגד השנאה. מסר נוסף שעבר בין כל הדוברים התמקד בכך שמעשי השנאה הללו, לא רק שלא יפגעו כי אם יעמיקו ויחזקו את הקשרים בין התושבים.


את האירוע פתח ראש מוא"ז הגלבוע, עובד נור, כאשר קבע, כי "אי אפשר להישאר אדיש לאירוע. כל מי שהאחווה האנושית יקרה לליבו, מי שמונחה מערכי המוסר, ומערכי היהדות בפרט, אסור לו לשתוק נוכח המעשים בנאעורה. מי שהעז להגיע לכאן לגלבוע ולבצע מעשה נפשע זה- אין בו מורשת, אין בו הדר, אין בו אנושיות ואין לו אלוהים".


האירוע התנהל בשיתוף עם עמותת "צועדים יחד לעתיד משותף", ארגון מקומי שקם באזור הגלבוע והעמקים במטרה להכיר ולחבר בין התרבויות. בהמשך האירוע התייחס עובד נור לאותה שותפות גורל שנוצרה בגלבוע כשאמר: "שותפינו לאירוע מפורום "תג מאיר", נוהגים לומר שבפעילותם הם "מבקשים להדליק נר בחשכה". ובכן, החיים המשותפים בגלבוע הם האור הגדול, הם האור בחשכה! נאעורה זה הגלבוע! כאן, דולק באופן קבוע נר התקווה שמאיר למרחקים ומייצג את הרקמה האנושית העדינה המחברת בינינו בקשר בלתי מנוצח, של חיים משותפים. זוהי שותפות גורל המהווה דוגמה ומודל לחיקוי. שזורים בה ערכי ערבות הדדית והיא נוצקה על בסיס איתן של אהבה וכבוד האדם".


מהלך האירוע נשא דברים גם סגן ראש המועצה, הישאם זועבי, המגיע מכפר טייבה השכן. לדבריו: "אנחנו מתייצבים כאן לומר- כן לאהבה, כן לשכנות טובה, כן לחיים משותפים ולא לגזענות ושנאה. רוחות השנאה הם איום לאזורנו ולמדינתנו ויש להילחם בהם בכל מחיר. עלינו להזכיר בכל עת כי שורשיהם האמתיים של הדתות נשענים על הייסוד של "ואהבת לרעך כמוך!"


מהלך האירוע כלל גם דברים מרגשים שנשאו נציגי מועצות הנוער המשותפת בגלבוע, וכן נציגי בכירים מהכפר נאעורה. יומנה זועבי, תושבת הכפר עלתה נרגשת ואמרה בדבריה: "לראות אתכם, קהל כל כך חכם אשר מגנה ובא לתמוך בנו- זה הניצחון האמיתי. אותם נבזים שעשו את המעשה ביקשו שנקום לבוקר שחור של איבה ושנאה. הם טעו ובגדול! הם כשלו לזרוע הרס ואנו לא ניתן אף אחד להפר את השלווה ואת השכנות הטובה עם שכנינו היהודים". גם מקומם של תלמידי ביה"ס הייסוד בכפר, לא נפקד והייתה זו חלה זועבי, תלמידה בכיתה ו', שריגשה כאשר אמרה: "נאעורה מאז ומתמיד חינך ומחנך לקבלת האחר, להכנסת אורחים ושכנות טובה. אנו מגנים את שקרה ומקווים שהמשטרה תגיע לעבריינים. זו הזדמנות להודות לכל חברינו מהגלבוע, יהודים וערבים, שהתקשרו והגיעו לתמוך ולחזק את תושבי נאעורה." 

גם אישי ציבור מהסביבה הגיעו לחזק, ובראשם חה"כ איתן ברושי שאמר: "באזור העמק בכלל והגלבוע בפרט, עוד בטרם הקמת המדינה ועד היום, חיים בשיתוף פעולה מלא יהודים וערבים. אין כוח שיכול להפר את השותפות הזאת." באירוע השתתפו גם ילדי הגנים, שהקסימו את הנוכחים בזמירות בעברית ובערבית, והוא הסתיים בנטיעת עץ זית בלב כיכר הכפר, כמסר מהדהד של פיוס ושותפות גורל שהייתה ותימשך לעד גלבוע.

עוד תמונות מאירוע ההזדהות עם תושבי נעורה:

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים