דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> היסטוריה חינוכית בגלבוע: ארנה שמחון בישרה על פתיחת ביה"ס הדמוקרטי בשנת הלימודים הקרובה
 

היסטוריה חינוכית בגלבוע: מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך, בישרה על פתיחת ביה"ס הדמוקרטי בשנת הלימודים הקרובה, שיכלול כיתות א'-ג'!

ד"ר אורנה שמחון בישרה על ההחלטה במהלך ביקורה בגלבוע; בנוסף, אושר תקציב של מעל למיליון שקל לטובת הגלבוע במסגרת תכנית שר החינוך לתמיכה בצפון

 

ד"ר אורנה שמחון, מנהלת מחוז הצפון הגיעה היום (23.5) לסיור עבודה במוסדות החינוך שבגלבוע. ד"ר שמחון צרפה לסיור את ראשי משרדה ומפקחי חינוך בצפון, והיא לוותה ע"י ראש המועצה, עובד נור, וסגניו וע"י יאיר ילובסקי, ראש מנהל החינוך במועצה. ד"ר שמחון שיבחה על תנופת הפיתוח הניכרת בגלבוע ואת שפע הפעילויות החינוכיות הבלתי פוסקות בגלבוע. 
 
גולת הכותרת של הסיור הגיעה במהלך פגישת עבודה שהתקיימה בביה"ס היסודי עמק-חרוד בו בישרה ד"ר שמחון כי נעתרה לבקשת הגלבוע, הן לאישור העקרוני לפתיחת ביה"ס הדמוקרטי, והן להוספת כיתה ג', כך שכבר בשנה הראשונה לפעילותו הוא יכלול את שלושת הכיתות הראשונות. ביה"ס ימוקם בקיבוץ בית-השיטה והוא יוגדר מראש כביה"ס אזורי אשר ישרת את תלמידי הסביבה. במהלך חודש יוני תקבע מנהל/ת ביה"ס, ובתמיכת כל הגורמים הוא יפתח את שעריו ב- 1 לספטמבר. המתכונת לתחילת פעילותו תהיה בצורת "ביה"ס צומח", הגורס כי מעתה, ובכל שנת לימודים חדשה, תפתח כיתה א' חדשה עד הגעה לכיתה י"ב, כך שבסוף התהליך יהיה זה בי"ס שישרת תלמידים לכל אורך שדרת כיתות הלימוד. יהיה זה ביה"ס הדמוקרטי השלישי שיוקם במחוז הצפון, והוא יתווסף לשניים הפועלים בעמק-יזרעאל ורמת-הגולן.
 
עובד נור, ראש המועצה, ביקש בדבריו לשבח על השותפות הטובה עם המחוז, לדבריו: "ניכר שהמחוז בראשותה של ד"ר שמחון, מוקיר ומעריך את העשייה החינוכית בגלבוע, ופועל לחיזוקו. במהלך העבודה שלנו עם המחוז בולט ייחוד הגלבוע במענים המתייחסים לפסיפס האנושי בגלבוע, למודל החיים המשותפים המקודש לנו, ולמגמת הצמיחה הדמוגרפית המואצת במועצה. דברים אלו מקבלים משנה תוקף בפעילותנו הפדגוגית".
 
בהקשר לביה"ס הדמוקרטי, אמר עובד נור, כי "לאורך תהליך הקמת ביה"ס הדמוקרטי, אנו מזהים את כל המרכיבים שאנו מצפים מהחינוך בגלבוע, כערכי מעורבות, שיתוף הציבור והשייכות לגלבוע. ישנה כאן מעורבות קהילתית מרשימה, הפועלת מתוך ההנחה שבכדי להשריש דמוקרטיה- יש לאפשר לילדים להפנים, בפועל, את מהות ערכי הדמוקרטיה".
 
הביקור היום נפתח ביישוב מגן שאול, שם סיירה הפמליה בגן אורן (גננת איילת מלול), ובגן רימון (גננת מירב עמר). משם המשיך הסיור לחט"ב מוקייבלה, שם שבחה ד"ר שמחון את פעילותה של המנהלת תאייד אל-ג'מאל, שבשיתוף מנהל החינוך בגלבוע, ותוך עבודה קשה שכללה רתימת כל הגורמים בכפר, הובילה את ביה"ס חזרה למסלול חיובי ומפרה. הסיור הסתיים בביה"ס היסודי עמק-חרוד, שם נחשפה ד"ר שמחון למיזמים בולטים של התלמידים, ונהנתה לקיים עמם שיחה מעניינת ואינטליגנטית, על מקומו של ביה"ס בחייהם ואילו ערכים הם שואבים ממנו.

 

במהלך הסיור היום בישרה גם ד"ר שמחון, על אישור התקציב לגלבוע, בסך של מעל למיליון שקל, פרי תכנית שר-החינוך לפיתוח הצפון. התקציב ייתן מענה בעיקר לחיבורים בין המסגרות הפורמליות למסגרות הבלתי פורמליות (המרכזים הקהילתיים בגלבוע). ד"ר שמחון סיימה את ביקורה כשהיא מדגישה את מידת התרשמותה מהפעילות למען קיום משותף המתקיימת בגלבוע. מעדכן על כך יאיר ילובסקי, מנהל החינוך בגלבוע: "מחוז הצפון מברך על הפעילות ורואה אתנו עין בעין, את בנייתו של מודל חינוכי בו שזורים פעילויות ותכניות משותפות, יהודים וערבים כאחד, מגיל הגן ועד סיום התיכון. זה היה סיור משמעותי ושיתוף הפעולה בין הגלבוע למחוז ימשיך ויעמיק, ויוביל לתוצאות".
עוד תמונות מסיורה של ארנה שמחון בגלבוע:

 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים