דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> הישג באולימפיאדת הכימיה הבינ"ל
 

גיא הרדוף מביה"ס עמל עין-חרוד שותף לגאווה הישראלית באולימפיאדת הכימיה הבינלאומית

הישג גדול למשלחת הישראלית לאולימפיאדה בכימיה, שזכתה במדליות כסף וארד אישיות, בתחרות שהתקיימה בגאורגיה. הנבחרת הישראלית שהורכבה מארבעה תלמיד י"ב, דורגה שנייה מבין מדינות המערב, אחרי ארה”ב, לאחר שכלול תוצאותיה הקבוצתיות.
 
גיא הרדוף בן ה-18 מקיבוץ עין-חרוד מאוחד היה שותף מלא לגאווה הישראלית באולימפיאדה העולמית בכימיה, המתקיימת זו השנה ה-48 והיא הוותיקה ביותר מבין אולימפיאדות המדעים הבינלאומיות לתלמידי תיכון. הרדוף בוגר ביה"ס "רב-תחומי עמל עין חרוד", נבחר לסגל הנבחרת המובחר לאחר סדרת מיונים שערך הטכניון בראשותו של פרופ' זאב גרוס. מנהלי התכנית בטכניון הבחינו בכישרונו ויכולותיו של גיא הרדוף, במהלך שלוש השנים האחרונות כאשר השתתף "בכימיאדה", המהווה את התחרות הראשית בישראל לתלמידי תיכון.
לפני כחצי שנה אף זכה הרדוף במקום הראשון בתחרות זו (מסלול תלמידי י"ב), והדבר זימן לו מקום בסגל היוקרתי.
 
בחצי שנה האחרונה עבר גיא הכשרה מלאה בטכניון כחבר סגל המשלחת. הכשרה זו תוגברה לקראת נסיעתם לפני שבועיים, וכללה העשרה, תרגול במעבדות, הרצאות ומבחנים, שבסופם מוינו ארבעת התלמידים שייצגו את ישראל. מספר גיא הרדוף: "זו הייתה חצי שנה של חוויה מדהימה ומעשירה. השיא היה כמובן באולימפיאדה, שם הכרנו חברים וחברות חדשים ממגוון ארצות. היה מעניין להכיר בני נוער ממדינות שונות לגמרי מישראל אך עם יידע מרשים בכימיה. האמת, שהופתעתי לגלות שהיה רוב של בנים בתחרות. אצלנו בביה"ס יש שוויון מלא והשתתפות רבה של בנות במגמה".
     
 


התחרות השנה התקיימה בעיר טיביליסי שבגיאורגיה, בהשתתפות 264 תלמידים מ- 66 מדינות. יחד עם גיא היו במשלחת הישראלית רון סולן מתיכון ראשונים בהרצליה, שזכה במדליית הכסף (במקצה אישי), רינה סבוסטיאנוב תלמידת מקיף ג' באשדוד שזכתה במדליית ארד (אישי), ואופיר שמול תלמיד התיכון הישראלי למדעים ואומנויות בירושלים.
 
עובד נור, ראש המועצה: "החינוך בגלבוע מבקש לתת מתן מענה לכל תלמיד על פי יכולותיו וכישוריו, פיתוח כישורי למידה, טיפוח מצוינות, וטיפוח אהבת הארץ. אני גאה בהישגיו של גיא הרדוף ובייצוג ההולם ולא פחות מכך מאישיותו המרשימה. גיא צמח והתפתח בערוגה תומכת של משפחה, חברים ובית ספר מצוין, והברכות נשלחות עליהם".
 
המתמודדים באולימפיאדה עברו שני מבחנים, תיאורטי ומעשי, שאורך כל אחד מהם כחמש שעות. מעבר לתחרות קיימו המשלחות טיולים לצורך היכרות הארץ המארחת, ולצורך יצירת קשרים בין-אישים של מדעני העתיד. חברי המשלחת הישראלית מספרים על ארוחה משותפת מיוחדת עם מקביליהם מאירן, במהלכה נרשמה התעניינות הדדית רבה, הן בשורשים והן במעשיהם של כל אחד מחברי המשלחות.
 
ביה"ס הרב תחומי עמק חרוד הוא בי"ס אזורי, בבעלות המועצה האזורית "הגלבוע", ולומדים בו כיום כ- 1100 תלמידים מעשרות ישובים. בית הספר נוסד בשנת 1927 והוא ממשיך לשמור ולהוביל בדרכו החינוכית, הערכית האופיינית: טיפוח הקשרים בין התלמידים, לבין עצמם ובינם לבין המורים. בהקשר זה מצוין גיא הרדוף, במילים חמות ומלאות הערכה, את מורתו לכימיה אנה הוחקינד, אשר חשפה לראשונה את גיא למקצוע הכימיה.
 
הוחקינד, ייצא לאחרונה לגמלאות לאחר פעילות עשירה בביה"ס, במהלכה לימדה כימיה באופן מרתק והייתה לדמות אשר חשפה לראשונה בפני מאות תלמידים (כמו גיא), את קסמו של המקצוע. הוחקינד עצמה לא נשמעה השבוע מופתעת מזכייתו של הרדוף: "מאז שגיא החל להשתתף בכימיאדה, צצו תכונותיו המיוחדות כמו שקדנות וחריצות לצד רצון להיחשף לחומר חדש. כל זה כאשר מדובר בתלמיד עם אישיות מקסימה וצניעות מדהימה"
.    

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים