דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> הכנס השנתי של החטיבה להתיישבות, מחוז צפון
 

סיפורו של הגלבוע- סיפורה של ההתיישבות

הכנס השנתי של החטיבה להתיישבות, מחוז צפון, התקיים השבוע במשכן לאומנות שבעין חרוד. במועצה אזורית גלבוע ראו כזכות לארח את אנשי החטיבה הנמצאים לאחרונה תחת מתקפה מתוזמרת של גורמים שונים המבקשים לחבל בפעילותה.
לכינוס הגיעו עשרות משתתפים וביניהם כל ראשי המועצות האזוריות בצפון, יחד עם ח"כ איתן ברושי, ומאיר צור מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל. 
בפתיחת הכינוס התבקש עובד נור, ראש המועצה המארח לספר את סיפורו של הגלבוע: "סיפורה של המועצה שזור עם סיפורה של ההתיישבות כולה שקמה, חייה ומתקיימת בזכות החקלאות. לצערי אנו רואים בנסיגה של המדינה מהתחייבות כלפי היישובים המרוחקים ובפגיעה מתמדת באמצעי הייצור המאפשרים את הקיום בפריפריה. המדינה חייבת להבין שיש לכך מחיר ואסור לה להפקיר כעת את יישובי הפריפריה."
עובד נור גם התייחס ישירות סביב המתקפה כנגד אנשי החטיבה להתיישבות ואמר כי "בגלבוע מוקירים ומכירם היטב את פעילותם המסורה למען היישובים בגלבוע, ולמען תמיכה וחיזוק ההתיישבות בצפון".

לאחר הכנס סיירה משלחת בכירה של החטיבה להתיישבות, בראשותו של גאל גרינוולד (יו"ר), ויואב אריאל (מנהל מחוז צפון), ביישובים נורית ומוקייבלה, על מנת לעמוד מקרוב על אתגרי היישובים ולבחון דרכים בהם הם יכולים להשפיע.
בכירי החטיבה להתיישבות התרשמו ביותר מהפעילויות המתרחשת לחיזוק הנהגות היישובים וניאותו לבחון דרכים כיצד לסייע להם.
גאל גרינוולד: "אני נמצא בתפקיד כבר כמה חודשים ומצטער שרק עכשיו ערכתי סיור בגלבוע. כאן למדתי הרבה בכל הקשור לאתגרים הניצבים בפני היישובים ותושביו, ועל מודל נכון לחיים משותפים, של ערבים ויהודים"
.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים