דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> המנהלים פוגשים את התלמידים גם אחה"צ
 

חדש בגלבוע: המנהלים פוגשים את התלמידים גם בשעות אחר הצהריים!

 

המועצה החלה להפעיל מרכזי למידה לתגבור לימודי ופעילות חברתית לאחר שעות בית הספר, בשיתוף המחנכים והמנהלים. ראש המועצה, עובד נור: "שומרים על הרצף החינוכי"

 

23.5.16
 
מרכזי הלמידה בגלבוע החלו לפעול החודש, בהתאם למודל של מרכז למידה יישובי של אגף שח"ר (שירותי חינוך-רווחה) בישובים טייבה ונאעורה והחלה ההרשמה למרכז טמרה, בשילוב התחום הלימודי והרגשי-חברתי. הפרויקט שייך לתכנית הלאומית ופועל תוך שיתוף מינהל החינוך, מחלקת הרווחה ולמרכזים הקהילתיים במועצה.
 
ראש המועצה, עובד נור: "המרכזים מאפשרים לנו לתת יחס אישי ומותאם לצרכים של כל תלמיד ותלמידה, בתיאום מערכתי מלא ותוך שילוב ורצף בין החינוך הפורמלי לבלתי פורמלי. אנחנו רוצים לחזק ולהעצים את התלמידים, לתת להם נקודת פתיחה טובה לעתיד ומעבר לכך, להיות שם בשבילם גם בשעות שבית הספר סגור. המסגרת שפתחנו מאפשרת להם לקבל העשרה לימודית וחברתית, ואני מודה לכל הגורמים שהתאגדו לצורך הצלחת התוכנית".
 
סיון גולדמן, מנהלת מרכזים קהילתיים: "לצד המימוש לשיפור ההישגים הלימודיים, מרכזי הלמידה שמים דגש  על מימוש של צרכים ומטרות חברתיות, ביניהן, קבלה ותמיכה חברתית ויצירת יחסים טובים בקבוצת השווים. בין היתר, המרכזים נועדו לטפח את המסוגלות האישית, מנהיגות חברתית, שיפור הוויסות העצמי, ועוד".

 
התוכנית נוגעת גם בפדגוגיה ודרכי למידה, ונבנתה יחד עם מנהלי בתי הספר, תוך מחוייבות שלהם ושל צוות המורים להגיע למרכזי הלמידה, לחזק ולהעצים את תלמידיהם לצד פיתוח קשר מתמיד עם צוות מרכז הלמידה. במהלך חודש פברואר התקיימו פגישות עם מנהלי בתי הספר למיפוי ואיתור הצרכים,  והוחלט כי מרכזי הלמידה יחזקו את התלמידים במקצועות הלימודיים ערבית (שפת אם), אנגלית ומתמטיקה. במפגשים הוגדרו גם התחומים החברתיים- רגשיים שיש להעלות בפעילות. את התכנית, הפועלת במסגרת התכנית הלאומית, מובילה אתי מזרחי, בחסות מטה אסטרטגיה וארגון.
 
רנא זועבי, רכזת תכנית מרכזים קהילתיים: "המרכזים כבר פועלים בטייבה ונאעורה לאחר שעות הלימודים, בקבוצה של 4-5 תלמידים, פעמיים בשבוע בהיקף של שעה וחצי לכל מפגש. את הלמידה מעבירים חונכים, מורים וסטודנטים להוראה, בשילוב מדריכים חברתיים מתחומי האומנות, הספורט והטבע. לכל תלמיד נבנתה תכנית פרטנית בשיתוף מחנכת הכיתה ומנהלי בתי הספר והם אף מגיעים לביקורים במרכזי הלמידה".
 
המרכזים החלו לפעול החודש ובמהלך הקיץ, בחודשים יולי-אוגוסט, ימשיכו המרכזים לפעול במתכונת חברתית והעצמה אישית, על מנת לשמור על הרצף החינוכי גם בשעות הפנאי

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים