דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> הנוער בגלבוע שט אל החלום
 
 
 
רפסודיית הצעירים של התנועה הקיבוצית, נערכה בחוף חוקוק בכנרת בסוף השבוע שעבר בהשתתפות בני נוער מיישובי הגלבוע
הרפסודיה היא אירוע ייחודי המשלב צד חוויתי גדול לנוער, יחד עם מסרים ערכיים ורעיוניים אשר במהלכה חברות הנעורים עוברים משימה משותפת וכפולה: בניית רפסודה על פי כל הכללים וההנחיות– תורן, הגה, מפרש וכיו"ב, וכשבמקביל יוצק תוכן משמעותי לאירועי הרפסודיה.
במהלך כל מחזור מקיימים מפגשים, הרצאות ושיחות במטרה לעורר ולקדם מודעות לתכנים חברתיים, כלכליים, ותרבותיים בחברה הישראלית. אחרי שהושלמה מלאכת הקמת הרפסודה, השיקו בני הנוער את הרפסודות במימי הכנרת ויצאו להפלגה. בדרך זו יצאו הצעירים למשט וחצו את הכנרת ממערב למזרח במשך כארבע שעות.
השנה הרוח סחפה צפונה ולכן נעזרו בתנועה הקיבוצית בסירות מנוע שגררו את הרפסודות לחוף והעלו עליהן את בני הנוער מהרפסודה והביאו אותם בשלום לחוף מבטחים.
סיוון גולדמן, מנהל המרכזים הקהילתיים: "בני הנוער הוכיחו שרק בעבודת צוות ניתן להתגבר על איתני הטבע", כל כלי שיט כזה נבנה בזכות שיתוף פעולה של כ-25 בני נוער".
לדברי רוחמה לבקוביץ, מנהלת מחלקת הנוער: "מדובר באירוע שמשמש במת מפגש חשובה ברמה הארצית אשר מחזקת את הקשר והזהות של החניכים עם התנועה וערכיה - ערבות הדדית, סולידריות, אהבת המולדת, קבלת האחר וחינוך לדמוקרטיה".
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים