דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> הנשיא ריבלין העניק למועצה את אות "לתקווה ישראלית בחינוך לרשויות מקומיות"
 

מוא"ז הגלבוע זכתה לקבל מידי נשיא המדינה את "אות לתקווה ישראלית בחינוך לרשויות מקומיות"

עובד נור: "חרף כל האתגרים- אנו בוחרים בכל יום מחדש- וביתר שאת- בחיים המשותפים"


בטקס מכובד ומרגש בבית הנשיא, העניק נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, את "אות הנשיא לתקווה ישראלית בחינוך"- למוא"ז הגלבוע! הפרס המכובד מוענק לרשויות המובילות בעשייתן למען ביסוס החינוך לשותפות בין המגזרים השונים בחברה הישראלית. יחד עם הגלבוע זכו בפרס הרשויות: טורען והעיר רמלה, כאשר מוא"ז הגלבוע, היא המועצה האזורית המעורבת היחידה הזוכה בפרס זה!
 
עבור מוא"ז הגלבוע מדובר באירוע מרגש במיוחד, כאשר המועצה בראשותו של עובד נור חרטה על דגלה את האמרה לפיה "החינוך הוא התשובה לכל השאלות". במקביל לכך בגלבוע מתקיים מודל של חיים משותפים יוצא דופן, שמאיר למרחקים ומייצג את הרקמה האנושית העדינה המחברת בין התושבים היהודים והערבים.
 
עובד נור, ראש מוא"ז הגלבוע, אף נבחר לברך בשם הרשויות הזוכות, ולהודות בשם רבים על הענקת האות. נרגש אמר נור למשתתפים: "מי שעיניו וראשו אל העתיד, מבין כבר מזמן, כי איכות חיינו כאן, ביטחוננו ושגשוגנו כמדינה וכאזרחיה, תלוי בראש ובראשונה בהבנתנו כי נבחרנו ובחרנו לחיות כאן ביחד, כל בני אברהם -לנצח נצחים. יכולים אנו לבחור אם להתנכר ולחיות בבדידות האחד מהשני, או, להתקרב, להכיר, ולהשתבח האחד מהשני. ערבים ויהודים, דתיים וחילונים, מושבניקים, קיבוצניקים וישובים קהילתיים, ועוד עוד. למרות המציאות וחרף כל האתגרים- אנו בוחרים בכל יום מחדש- וביתר שאת- בחיים המשותפים".
 
מוא"ז הגלבוע זוכה בפרס לאחר שצלחה כמה שלבים, ובישרת האחרונה התמודדה עם עוד 10 רשויות על התואר הנכסף. "תקווה ישראלית בחינוך" מובלת ע"י בית הנשיא ובשותפות עם משרד החינוך "ופורום דב לאוטמן". בראש הועדה שבחנה את הרשויות עמד האלוף (במיל'), עמרם מצנע. למשלחת מקבלי הפרס הצטרפו הדמויות הפעילות בתחום החינוך בגלבוע, ובראשם יאיר ילובסקי, ראש מינהל החינוך, אליו התלוו ענת מור, מנהלת אסטרטגיה וארגון, סגניו הישאם זועבי ודודי בונפיל, וסיון גולדמן, מנהלת המרכזים הקהילתים .
 
במוא"ז הגלבוע התרגשו במיוחד מקבלת הפרס מידי נשיא המדינה הנוכחי, וזאת על רקע תחושת ההקצנה בחברה הישראלית, שאף הגיע השבוע לשיאים שלילים, בהתייחסות למוסד הנשיאות ולנשיא עצמו. בגלבוע רואים בראובן (רובי) ריבלין, כאישיות רמת דרג המציעה אלטרנטיבה מבורכת: שותפות של שונים!
עובד נור, התייחס לכך כשאמר: "בכל עת, מנסים גורמים פוליטיים כאלה ואחרים, לצערנו מכל הקשת הפוליטית- להשיג רווחים זמניים ומסוכנים, ע"י פילוג, סכסכנות, הפחדה והסתת אלה באלה. ודווקא בשל כך, ודווקא בעת הזו, חשובה ומשמעותית בעינינו בחירתך- כבוד הנשיא, לקרוא ולהגדיר את פעילותנו לקרוב לבבות, הכרה אמיתית איש "את" רעהו, הכרה והוקרה במייחד ובמאחד, בהלכה ובמעשה של מלאכת האריגה העיקשת של פעילות שוטפת של חיים משותפים -  כ"תקווה הישראלית". שהרי המרקם החזק, המחזק והקסום מתבסס על שילוב השתי והערב. לא השתי והשתי..."
 
את דבריו סיים עובד נור בפניה ישירה לנשיא המדינה כשאמר: "בשמי, בשם ראשי הרשויות ובשם כל אזרחי ישראל - תודה לך כבוד הנשיא על שאתה - אתה; ראש וסמל למדינת ישראל, מנחיל לכל אזרחי המדינה כבוד גדול בארץ ובעולם".

 צילום: מארק ניימן/ לע"מ
 
במסגרת הבחינה המקדימה של הרשות, בדקו אנשי בית-הנשיא את המהלכים היזומים במועצה, כמן גם ההתנהלות שבשגרה, המעגנים את חיי השותפות במציאות היום-יומית, למען קהילה רב-תרבותית מלוכדת.

גלריית תמונות מהאירוע


 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים