דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> הסדרת חובות ארנונה של התושבים- לטובת התושבים
 

פעילות נקודתית בהובלת המועצה, מול משרד הפנים, לטיפול בחובות ארנונה של התושבים- לטובת התושבים

במהלך שנת 2016 טופלו 512 תיקיי חייבים ונמחקו חובות תושבי הגלבוע בסך של מעל 5.6 מיליון שקל

מוא"ז הגלבוע, בראשותו של עובד נור, פועלת במהלך השנה וחצי האחרונות, באופן נמרץ וממוקד למען רביזיה מקיפה בתחום הסדרת חובות הארנונה. זאת כחלק ממדיניות של איגום משאבים ויכולות של המועצה, לפעול ישירות לרווחת התושבים ושיפור איכות חייהם. כמדיניות ברורה פועלת מחלקת הגבייה במוא"ז גלבוע בשני מישורים עיקרים: תחת ההנחה של חוק אחיד לכולם, מתבצעות פעולות להעמקת הגבייה ולחיוב בעלי נכסים (שעד כה נמנעו מתשלום) והכנסתם למעגל המשלמים. במקביל, מעודדת, ומסייעת המועצה לתושביה הזכאים להנחות, לפעול בדרכים המקובלות לממשם. תוך שיתוף פעולה הדוק עם משרד הפנים, יוזמת המועצה פעילות שבסופה מאושר לחייבים הקלות בתשלומים, וכן מחיקת חובות בלתי רלוונטיות.

אותה מדיניות של המועצה, המאפשרת לחייבים להסדיר חובם על פי תקנות ההנחה מארנונה, נושאת פרי מרשים: במהלך שנת 2016 טופלו 264 תיקיי חייבים במסלול ועדת הנחות בארנונה של המועצה. בנוסף, ולאחרונה, התקבלו אישורי משרד הפנים לפניות שנעשו בעבור מסלול מחיקת חובות. מניתוח האישורים עולה כי בשנה שעברה, נסגרו 248 תיקיי חייבים. סה"כ, נמחקו בגלבוע חובות בסדר גודל של מעל ל- 5.6 מיליון שקל. בנוסף, וע"פ הערכות מושכלות במחלקת הגבייה, צפוי משרד הפנים במהלך החודשיים הקרובים לאשר סגירה של עוד כ-55 תיקיי חייבים, המשקפים מחיקת חוב של עוד כ-1.5 מיליון שקל.

"המטרה שלנו היא לגדול נכון ומאוזן, תוך ייצור מנופים כלכליים שיאפשרו לנו להמשיך ולהעניק לתושבי הגלבוע רמת איכות חיים גבוהה, בכל התחומים, ובראשם החינוך". מסביר עובד נור, ראש המועצה. "מנוף כלכלי אינו מתבטא רק בעוד הקמת אזור תעשייה, אלא בהורדת הגיבנת היוצרת גירעון למועצה. בכך מתאפשר שימוש בתשלומי הארנונה בהתאם לייעודם המקורי: במקום להמשיך לשם חובות עבר, חוזר התשלום באופן מידי לתושב בדמות עוד שירותים ושיפור השירות"

בהמשך לדבריו של ראש המועצה יצוין כי מחלקת הגבייה במועצה מבצעת פעולות יזומות של פניה אל חייבים והצגה בפניהם של האופציות להסדר החוב בצורה מקילה. המועצה מתנהלת לפי הנוהל הגורס כי חייבים שזכאים להנחה בארנונה, מתבקשים להגיש אסמכתאות רלוונטיות ועניינם נידון בוועדת ההנחות של המועצה. החלטת הועדה בצירוף הפרוטוקול מועברים לאישורו של הממונה על המחוז במשרד הפנים. רק לאחר קבלת האישור מבוצעת מחיקת החוב, בגובה ההנחה המגיעה לחייב. במועצה שבים ומדגישים כי מימוש זכות ההנחה כפופה לתשלום יתרת החוב וכניסת התושב למעגל המשלמים.

יודגש כי תהליך הסדרה חובות הארנונה, החל מול משרד הפנים לאחר שזה הקפיד על נאותות הפניות, בדיקת התיקים ואישורם. במקביל, התנהלה המועצה תחת מדיניות של שמירה על מדתית, סבירות והגינות. עם הזמן התפתח אמון בתהליך כולו וכיום מפרגן משרד הפנים להתנהלות מוא"ז הגלבוע ומקדם את מהלכיה בברכה.

 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים