דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> הספורט בגלבוע להעלאת מודעות לסרטן העור
 

ספורט בגלבוע: מסע אופניים מאתגר פיזית המבקש להעלאת מודעות לסרטן העור

ספורט בגלבוע, מאז ומעולם, מבטא עיסוק נרחב יותר מהפעילות הספורטיבית עצמה, ועוסק בהנחלת ערכים אנושים חשובים. השבוע הגיע לסיומו אחד מהאירועים המיוחדים שמקיים מועדון האופניים "500 וואט גלבוע-עמקים", וכפי שמצופה מהמועדון המקומי, היה זה מסע ששלב אתגר ספורטיבי מיוחד (מסע רכיבה מהצפון ועד אילת), יחד עם העלאת המודעות לסרטן העור ולבדיקות לגילוי מוקדם של המחלה.
 
בשבת (18.11) הסתיים מסע אופנים המרגש, שנחשב לאירוע שפותח את שנת הפעילות בתחום האופנים בגלבוע. מהלך המסע כלל מרחק רכיבה של 700 ק"מ לאורכה של מדינת ישראל! המסע הוזנק בראש הנקרה דרך הגלבוע עד לאילת, נמשך 4 ימים והיה מאתגר מאד הן מהבחינה הפיזית והן מהמנטאלית. גם הפלטון (דבוקה של הרוכבים) היה מגוון ביותר- הרוכב הצעיר היה בן 14, בעוד הרוכב המבוגר נשק לגיל 61. יחד טיפסו הרוכבים כ- 7,000 מטר מצטברים. המסע הוא חלק מובנה בתכנית העבודה השנתית של המועדון עם מחלקת הספורט של מוא"ז הגלבוע, ומהווה שלב חשוב בהכנות הפיזית לעונת 2018 בקבוצת הכביש של המועדון.
 
לדברי שחף רמות, מנהלת מועדון 500 וואט, המסע היווה פתיחת עונה מצוינות לרוכבים: "אני גאה בכל מי שנטל חלק במאמץ הספורטיבי, ובצוות המארגן שהקפיד על מסע מקצועי, ערכי ובטיחותי. יותר מכך אני גאה בהרכב המאוד מגוון של הרוכבים אשר משקף את האהבה לספורט האופנים וצורת החיים בגלבוע".
 
המסע השנה הוקדש להעלאת מודעות לסרטן העור. בין הרוכבים במסע היו שני חברי המועדון מהגלבוע אשר חלו בסרטן והחלימו בזכות האופניים: חן ליבני, מנהל תחום תיירות אופניים במועדון, וגיל פרס, אשר החלים ממלנומה ומשתתף במסע הרכיבה בפעם השנייה מאז החלמתו. סרטן העור היא המחלה הממארת השכיחה ביותר בישראל, בה מאובחנים כ-11,000 ישראלים מדי שנה. הגורם הישיר והראשוני לסרטן העור הוא חשיפה לקרניים האולטרה סגולות של השמש.
 
למסע גם הצטרף דניאל קגן, רוכב מקצועי מבריטניה, ונציג קבוצת הרכיבה sigma, שהגיע כחלק ממיזם תיירות אופניים המתפתח בגלבוע, במסגרתו מתוכננת להגיע קבוצת רכיבה מאנגליה לגלבוע לשבוע של אימונים ותיירות במקום.
שלומי אייל, מנהל מחלקת הספורט במועצה: "הגלבוע הוא המקום האידאלי לפעילות אקסטרים, ולא סתם מתפתח כאן תחום ספורט האופניים. אנו מרוצים ממגמה עולה המעידה על הצטרפותם של תושבים נוספים מהגלבוע לתחום הרכיבה על האופנים".
 צילום: תמונות 500 וואט עמקים
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים