דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> הסתיים בהצלחה פרויקט ראשוני לשדרוג תשתיות וסלילת כבישים במושב רם-און
 

הסתיים בהצלחה פרויקט ראשוני לשדרוג תשתיות וסלילת כבישים במושב רם-און; מודל הפרויקט יועתק לטובת ישובים נוספים בגלבוע

עובד נור: "פרויקט שהתאפיין בתשתיות הצליח הרבה בזכות תשתית קהילתית מרשימה"

 
פרויקט ראשוני ומרשים לשיקום ושדרוג התשתיות, הגיעה לסיומו בהצלחה רבה במושב רם-און. ייחודיות הפרויקט התבטאה בהובלה משותפת, של שלושה גורמים, אשר נרתמו לצורך הצלחת הפרויקט: תאגיד המים- "קולחי הגלבוע", מוא"ז הגלבוע והמושב עצמו.
 
הפרויקט המורכב כלל החלפת כל מערכת הביוב ברם-און (בתחומי המושב הוותיק). העבודות בוצעו בהקפדה תוך תכנון מקדים מקיף לצורך ניצול העבודות התת-קרקעיות, להנחת תשתיות נוספות לצרכים עתידים של המושב, כמו: חשמל, ניקוז ואף הכנה לתאורה ציבורית. כאמור, העבודות באות לפתור בעיה עכשווית, אך יותר מכך, הן יאפשרו בעתיד התרחבות והתפתחות המושב, במהירות, יעילות, וללא צורך בהשקעה נוספת בתשתיות! מסגרת העבודות כללו גם את שדרוג תחנת השאיבה המקומית של המושב.
 
עובד נור, ראש המועצה: "פרויקט שהתאפיין בתשתיות, הצליח הרבה בזכות תשתית קהילתית מרשימה! המעז מצליח, ואין ספק כי מושב רם-און הוכיח תעוזה בהתגייסותו הראשונית והמלאה לפרויקט הזה. היה לנו זכות לעבוד עם הישוב כאשר לאורך כל התקופה הייתה תחושה הדדית של שיתוף פעולה פורה ומוצלח, והדבר נתן את אותותיו בביצוע מרשים".
 
גולת הכותרת בהקמת צנרת הביוב החדשה, היא בחיבור שפכי רם-און למט״ש האזורי החדש-מט״ש תענך, דבר אשר מייתר את בריכות השיקוע הסמוכות לישוב. עלות הפרויקט נאמדת בהשקעה של כ- 7.5 מ' שקל, כאשר קרוב לשליש מעלות ההשקעה (2.3 מ'), הגיעו ממקורות עצמאים של המושב, והשאר (5.1 מ') זוהי השקעה של המועצה והתאגיד. על ביצוע הפרויקט היו אמונים עובדי תאגיד "קולחי הגלבוע" בראשותו של מוחמד אלבחירי, שאף הנחה את טקס סיום הפרויקט (ביום ב'). בנוסף לתשתית התת קרקעית המרשימה, כלל הפרויקט גם ביצוע אספלט בכבישים הפנימים וביצוע מדרכות ביישוב.

 
מודל זה של פרויקט תשתיות ניכר, בהשתתפות עצמית של הישוב- הוגדר כפרויקט פיילוט, ולאור הצלחתו הטובה, הוא יועתק כעת לישובים נוספים בגלבוע. לא לחינם ציינו כל הדוברים, בטקס סיום הפרויקט, את שיתוף הפעולה המושלם בין כל הגורמים, אשר הוביל לעמידה בזמנים וביצוע ברמה גבוהה ואיכותית.

צפו בטקס חנוכת שדרוג התשתיות


 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים