דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> הרשת החברתית של כפרי הגלבוע
 
 

הרשת החברתית של כפרי הגלבוע 

מועצה אזורית הגלבוע ו"עיר ללא אלימות", הקימו רשת חברתית בכפרים, שחבריה כולם תושבים הפועלים בהתנדבות לשיפור איכות החיים

21.3.16

מועצה אזורית הגלבוע, באמצעות  אגף שירותים חברתיים ותכנית עיר ללא אלימות הקימה את "הרשת החברתית של כפרי העמק". הרשת הינה קבוצות פעילים חברתיים מתנדבים, שעברה תהליך של גיבוש והכשרה בנושא קהילה ועשייה קהילתית, ממיפוי צרכים עד להפיכתם לפעילות ממשית, כמובילי  שינוי בקרב קהילתם ולטובתה. הסניף הראשון נפתח בטמרה, כחלק מרשת חברתית שחברים בה קבוצות מטייבה ומנאעורה ובעתיד תכלול גם חברים מסנדלה ומוקייבלה. הפעילות הראשונה התקיימה בטמרה, במעמד ראש המועצה, עובד נור, בהשתתפות סגני ראש המועצה, הישאם זועבי ודודי בונפיל וכ- 70 פעילים ועובדי מועצה שהגיעו לסייע בשיפור חזות הכפר. נור: "אני מברך את הפעילים בכפרים, שלוקחים אחריות על איכות החיים וביחד איתנו פועלים לשיפור במגוון תחומים. המועצה תמשיך לתמוך ולהעמיד את הכלים והתנאים הדרושים להצלחת המיזם החברתי". 

נבילה שנארה, עובדת סוציאלית במועצה ורכזת הפרויקט: "הקבוצה מורכבת מ- 19 נשים וגברים, ביניהם שלושה זוגות. מנחת הקבוצות סמייה שרקאווי. קיימה עמם תהליך להגברת תחושת האכפתיות, השייכות, הכמיהה לשינוי, לקיחת האחריות על איכות החיים והאמונה ביכולתם להשפיע ולהוביל שינוי לטובה בסביבה שבה הם חיים. הנחת היסוד של עבודת הרשת החברתית מתבססת על הובלת שינוי בשני מישורים,  האדם וסביבתו. במישור הראשון העבודה מתמקדת בקידום האפשרות להעמקת המודעות של הפרט, טיפוח האחריות שלו כלפי מה שקורה סביבו, ובו זמנית הרחבת מספר הפעילים ברשת בקרב קבוצות גיל שונות. במישור השני ההתמקדות היא בסביבה הפיזית של הפרט ובתכנון פעילויות שמטרתן  שיפור הסביבה והעשרתה. כל זה מתקיים כתהליך מתמשך שיבטיח השגת המטרות שלשמן הוקמה הרשת".

הפעילות הראשונה של הקבוצה, "טמרה פי קלבי" (טמרה בלב שלי), כללה פעילות לשיפור חזות הכפר, ניקיון שלושת הרחובות המרכזיים בכפר, צביעת מרכז הדואר ושתילת עצים במתנ"ס, כהתחלה של תכנית שתתפרס לאורך כל השנה. בפעילות השתתפו גברים, נשים, נערים, נערות וילדים, שנענו לפנייתם של חברי וחברות קבוצת המתנדבים, אשר עשו עבודה מדהימה, והשקיעו הרבה מרץ, חשיבה, תכנון, התארגנות ושיווק בקרב הקהילה. 

שנארה: "זאת תחילת הדרך להטמעת ערכים של שייכות והתנדבות למען הקהילה.  אני מאמינה ביכולת הקהילה לעשות למען עצמה, בשיתוף פעולה בין המועצה לקהילה. המעורבות החברתית של הרשת החברתית מגבירה את הרגשת השייכות לכפר בפרט ולאזור בכלל. תהליך השינוי הקהילתי הוא בהטמעת נושא ההתנדבות בקרב כל שכבות הגיל,  אני מאמינה בצורך של שיתוף התושבים בכל תהליך שינוי קהילתי. ברצוני להודות באופן אישי לכל חברי וחברות הרשת החברתית, ולכל מי שתרם בפעילות בעשייה ובנתינה".

 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים