דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> השלב האחרון בחיבור יישובי עמק-חרוד למט"ש בית שאן
 

השלב האחרון בחיבור יישובי עמק-חרוד למט"ש בית שאן: קולחי הגלבוע החלו בעבודות לחיבור קיבוץ יזרעאל למערכת האזורית

 
החל השלב המסיים את פרויקט חיבור יישובי עמק חרוד למט"ש האזורי בית-שאן. במסגרת שלב זה יבוצעו עבודת תשתית והנדסה בקיבוץ יזרעאל (וסמוך לו), אל עבר מתקן טיהור השפכים האזורי. הפרויקט יכלול הנחת קו ביוב ראשי, בקוטר 250 מ"מ, ובאורך 2.5 ק"מ, וכן הקמת מתקן הנדסי לשיקוע השפכים לפני כניסתם למערכת האזורית.
 
חיבור קיבוץ יזרעאל למערכת האזורית, יעניק מענה מידי לקיבוץ, בכל הקשור לתכניות הפיתוח והתרחבות הקיבוץ, וזאת בהתאם לתכניות המתאר עד שנת היעד 2040. את הפרויקט מוביל ומנהל תאגיד המים "קולחי הגלבוע", כאשר התקציב המוקצה עומד על כ-3.8 מיליון שקל, וצפי לסיום העבודה הוא בחודש מרץ הקרוב (3/2018). העבודות מתבצעות בתיאום עם החקלאים המקומיים, אשר בשטחם יבוצעו מרבית העבודות, ויכלול אף קידוח אופקי מתחת לכביש 675.
 
עובד נור, ראש המועצה: "המועצה בעיצומה של עשייה נמרצת, המתקיימת לצד המשך הצמיחה האינטנסיבית בכל התחומים. משאבים רבים מושקעים בשיפור ושדרוג מתמיד של התשתיות הזורמות ביישובי הגלבוע, וזאת כחלק מפיתוח הישובים, ומענה איכותי לצרכים העולים מהצמיחה הדמוגרפית המרשימה בגלבוע. לא פחות חשוב לנו- לשפר ולהטיב את השירות לתושבים, ולאפשר בכך פעילות איכותית של משק המים והביוב במועצה."
 
חיבור קיבוץ יזרעאל יהווה כשלב אחרון בפרויקט רב ממדים, המהווה פתרון מערכתי לפיתוח יישובי עמק-חרוד. הפרויקט החל בשנת 2007, ויש בו איגום כוחות ומשאבים של המועצות האזורית השכנות- הגלבוע ועמק המעיינות, יחד עם העיר בית שאן. בפרויקט הושקעו למעלה מ-54 מיליון שקל, והוא כלל הקמתם של מתקני הנדסה ותחנות שאיבה, ביצוע קווי ביוב חדשים, ואת בנייתו של המתקן עצמו (מט"ש בית שאן).
 
"הסדרת תשתיות הביוב מאפשרת את שיפור איכות החיים לתושבים, הרחבת הישובים, ופיתוח מבני תעשייה ועסקים". אומר מוחמד אלבחירי, מנכ"ל תאגיד קולחי הגלבוע. "אנו פועלים מתוך תפיסה של שמירה על ערכי הטבע, הנוף ואיכות החיים באזורנו. הפרויקטים השונים באזור עמק-חרוד, תרמו משמעותית לשיקומו של נחל חרוד, ובייחד עם פעילותה המבורכת של רשות הניקוז ירדן דרומי, הפך הנחל לייעד תיירותי אטרקטיבי".
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים