דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> השתתפות שיא במספר המשתתפים בצעדת הגלבוע: 16,500 איש לקחו חלק בצעדה המסורתית
 

השתתפות שיא במספר המשתתפים בצעדת הגלבוע: 16,500 איש לקחו חלק בצעדה המסורתית, שנערכה בשישי ובשבת 24-25.3, 170 מהצועדים הגיעו מחו"ל, מתוכם משלחת של 15 צועדים מירדן

אלפי צועדים מכל קצוות הארץ וגם מחו"ל הגיעו לחגוג את תחילת האביב בצעדה בתוך נופים מוריקים הר הגלבוע, במזג אוויר אידיאלי; המשתתפים נהנו מ- 3 מסלולים בדרגות קושי שונות; ראש המועצה עובד נור: "התברכנו באלפי איש שהגיעו לגלבוע כדי לחגוג איתנו את פתיחת האביב, על רקע נופים מיוחדים, חגיגה של צבעים וריחות של פריחה".

 
צעדת הגלבוע, רשמה בסוף השבוע האחרון שיא במספר הצועדים, לאחר שמשעות הבוקר הגיעו כ-12 אלף איש לצעוד בצעדה העממית המרכזית של ישראל. מארגני האירוע נאלצו לסגור את הכניסה למעיין חרוד לאחר שנמכרו כל הכרטיסים. האירוע נערך בשיא פריחתה של שמורת הר הגלבוע העשירה בצמחייה, במשעולים ציוריים ובנקודות תצפית הצופות לנוף פנורמי מהיפים בישראל. לאורך שלושת המסלולים שהציעו דרגות קושי שונות, נהנו הצועדים, מעבר לנופים המרהיבים, משלל אטרקציות כגון להקת מתופפים, מסלולי מכשולים, פיתות בטאבון שהוכנו על ידי בני נוער עבור הצועדים וכו'.

 
הצעדה, על שם הרמטכ"ל רא"ל משה לוי, כללה מסלול משפחתי באורך של  ק"מ  מסלול עממי של 13 ק"מ ומסלול בינלאומי לאורך של 20 ק"מ מידי יום ובסך הכל 40 ק"מ על  פי התקנות הבינלאומיות המחייבות. מדליות לצועדים וגביעים לקבוצות חולקו בסיום הצעדה למי שעבר דרך כל תחנות המסלול. בין השאר זכה בגביע מיוחד הצועד הוותיק ביותר- איזדור סבג בן ה-82, אשר מקפיד לצעוד (מידי שנה) בקבוצה של "דשנים חיפה" וזוהי עבורו הצעדה ה-51.
 
ביומה הראשון של הצעדה (24.3) השתתפו בה 4,500 צועדים, מהם 1,000 ילדים מגני ילדים בגלבוע והסביבה. בשבת הגיעו לצעדה אלפי צועדים מרחבי הארץ, לרבות קבוצות צועדים במסגרת מאורגנת של גופים ומפעלים בולטים במשק, ו-170 צועדים ממדינות שונות ברחבי העולם, ביניהן גרמניה, אוסטריה, ליטא, אנגליה, צרפת והולנד. בנוסף, משלחת של 15 צועדים מירדן אישרה את השתתפותה ימים ספורים לפני האירוע, זאת חרף היחסים בין ישראל וירדן שעברו תהפוכות רבות מאז החתימה על הסכם השלום לפני 23 שנה. חברי הקבוצה ביקשו לאשר את הגעתם לגלבוע, היכן שמתקיים מודל של חיים משותפים מוצלח, ולתרום להעלאת המודעות לעיסוק ספורטיבי ולערכי הבריאות המתלווים לצעדה באוויר הפתוח.
 
ראש המועצה, עובד נור: "התברכנו באלפי איש שהגיעו לגלבוע כדי לחגוג אתנו את פתיחת האביב, על רקע נופים מיוחדים, חגיגה של צבעים וריחות של פריחה. אין כמו הנוף מהגלבוע להרחיב את ליבו של אדם ואנו מודים לכל המשתתפים ומזמנים את כולם להגיע גם בשנה הבאה ".

 
צעדת הגלבוע היא מהצעדות הראשונות שנוסדו בארץ אשר הפכה במרוצת השנים לשם דבר ברמה הבינלאומית, בין היתר בזכות משאבי וערכי טבע נדירים, הגלומים בהרי הגלבוע ובעמק חרוד, לאורכם עברו שלושת מסלולי ההליכה. בצעדה הראשונה השתתפו כ- 2,600 צועדים, ועם השנים הגיעו יותר ויותר צועדים, מקהלים מאוד מגוונים
.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים