דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> התנדבות בונה קהילה- כינוס ראשון לפורום התנדבות בגלבוע
 
כינוס ראשון וייחודי של "פורום ההתנדבות בגלבוע", התקיים לאחרונה במועצה אזורית הגלבוע, מתוך רצון למסד גוף מרכזי אשר יאגד את כל ראשי ומובילי הארגונים השונים. הפורום החדש יכלול את כל הפעילויות והפרויקטים השונים בתחום ההתנדבות בגלבוע, יחד עם מנהלי תכניות במרכזים הקהילתיים ובמחלקות במוא"ז הגלבוע, להם יש נגיעה לתחום ההתנדבות.
 
המפגש שהתקיים הוא תוצר של עבודה יסודית שכללה מיפוי הפעילויות והארגונים הקיימים בגלבוע, וכן היכרות ראשונית איתם. עבודה זו נעשתה ע"י צוות שהוקם אד-הוק, באגף לשירותים חברתיים, בראשותה של שרית דוד-ליברמן (עו"ס קהילתית במועצה) יחד עם נוגה לנדאו (סטודנטית לעבודה סוציאלית) ושולה קיפר, פעילה חברתית מרמת-צבי.
 
"ההתנדבות הוא ערך עליון העומד בבסיס כל חברה וקהילה." אומרת שרית דוד-ליברמן. "ההתנדבות מעצימה את המתנדב, מאפשרת לו לפתח כוחות פנימיים ומגבירה את החוסן האישי והקהילתי. אנו עדים לכך שבמקומות בהם גדל מספר המתנדבים בקהילה, כך עולה איכות החיים במקום. אלא שלא די ברצון להתנדב, ויש צורך באיגום משאבים ותכלול משימות תחת מסגרת ארגונית אחת. בכך נשרת את המטרה של הגברת המודעות הקהילתית להתנדבות בגלבוע".
 
במפגש עצמו הוצגה תמונת מצב בתחום ההתנדבות בגלבוע, ולאחר מכן ראשי הארגונים והמחלקות התחלקו לקבוצות עבודה ודנו סביב סוגיות אשר יכולות לקדם סולידאריות, עזרה לזולת, תרומה לקהילה, התפתחות אישית וגיוס מתנדבים חדשים. עוד כלל המפגש לימוד מושגים מעולם ההתנדבות, ודרכים שונות להגברת המודעות בקרב תושביי האזור.

 
בסיכום המפגש הוחלט כי הפורום החדש ישקוד על בניית תשתית בתחום ההתנדבות במועצה, באמצעות פיתוח שותפויות בין הארגונים, פעילים חברתיים, מנהלי קהילות ביישובים, מחלקות במרכזים הקהילתיים ובמועצה. משתתפי המפגש ציינו כי מבחינתם היה זה אירוע חשוב ופורה, וכי הם רואים עצמם מחויבים להירתם להמשך שיתוף פעולה וקידום מערך ההתנדבות בגלבוע.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים