דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> ויצו ניר העמק ביה"ס מצטיין
 

ערכיים ומצטיינים בגלבוע

כפר הנוער ויצ"ו ניר העמק הוא אחד מבתי הספר העל-יסודיים שהצטיינו בהישגיהם הערכיים, החברתיים והלימודיים בשנת הלימודים תשע"ו.

משרד החינוך פרסם אתמול (זו השנה הרביעית) את רשימת בתי הספר העל-יסודיים שהצטיינו בהישגיהם הערכיים, החברתיים והלימודיים בשנת הלימודים האחרונה. ברשימה המאוד מכובדת ניתן למצוא גם את כפר הנוער ניר העמק, השוכן בסמוך לעפולה, והוא חלק ממנהל החינוך במוא"ז הגלבוע. 

 

במינהל החינוך בגלבוע הגיבו בהתרגשות ניכרת לנוכח ההכרה בפעילות הערכית המרשימה שבניר העמק. כפר הנוער הוא אחד מ- 277 בתי הספר הזוכים שנבחרו מתוך כ-700 חטיבות עליונות שעמדו בתנאי הסף, ובמינהל החינוך ציינו כי על מנת להגיע לדירוג בו הוצב, היה עליו להציג הישגים חברתיים וערכיים שמתייחסים לקליטת תלמידי חינוך מיוחד והוראה חלופית, טיפוח מצוינות בתחום התרומה לקהילה ולחברה, שיעור גיוס לשירות צבאי או לאומי גבוה, הישגים לימודיים איכותיים, וכן קידום התלמיד על פי יכולותיו ולא רק בממד של זכאות לבגרות.

מנהלת כפר הנוער, אסתר (אסתי) כהן, ציינה את הפעילות יוצאת הדופן באיכותה של הנהגת בית הספר וצוות החינוך, ואת שיתוף הפעולה עם מינהל החינוך בגלבוע, הבאים לביטוי בעשייה חינוכית, מקצועית וערכית. לדבריה: "צוות הכפר גאה על הישגיו וימשיך לעבוד קשה ולהאמין שאין דרך אחרת. משחר הקמתו בשנת 1927 שואף בית הספר לחנך את תלמידיו למצוינות לצד ערכיות. התלמיד עומד אצלנו במרכז העשייה החינוכית, והוא נדרש לגלות מעורבות ורגישות כלפי החברה והמדינה שעיקרם מעורבות פעילה ברוח ערכי הדמוקרטיה היהודית הפלורליסטית וברוח שוויוניות והכרה בערך האדם". 

ראוי לציין כי כפועל יוצא מזכיה זו, יזכו המורים בכפר הנוער ויצ"ו ניר העמק, לתגמול במשכורתם על סך 4,109 שקלים.                                    

יאיר ילובסקי, ראש מינהל החינוך בגלבוע, בירך את אסתי כהן ואת צוותי החינוך היקרים מניר העמק על זכייתם המרשימה, אך טען כי לא הופתע לנוכח הרמה הגבוהה שמציג כפר הנוער באיכות ואיכותנית במשך כל שנת הלימודים: ״בגלבוע מאמינים שהחינוך הוא התשובה האולטימטיבית לכל הבעיות ולכל האתגרים. מאידך, חינוך טוב הוא חינוך המתייחס לכל ספקטרום החינוך. זה מרגש לקבל הכרה על פעילויות ערכיות, כי זה מספר לנו על גישה מערכתית הדואגת לכל התלמידים, ולא זונחת את המתקשים. זו גישה מבורכת המקדשת הצטיינות בלימודים, אך נותנות גם תוקף מוחשי וממשי למעשיים למען החברה ולמען הקהילה בגלבוע. נמשיך ונפעל ליצירת תמונה חינוכית מיטבית בתוך מערכות החינוך שלנו"

 
 
 
 
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים