דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> ותיקי הגלבוע ברכבת העמק
 

"היום הזה הגיע!"

וותיקי הגלבוע בנסיעה מיוחדת של רכבת העמק המצדיעה לוותיקי האזור

התרגשות עצומה, נוסטלגיה רומנטית, ושמחה טהורה ליוותה את נסיעת רכבת העמק אתמול אחה"צ (יום ד'). הייתה זו נסיעה מיוחדת עבור וותיקי העמק, בה השתתפו כ-80 מוותיקי הגלבוע. וותיקי הגלבוע שהיכרו את הרכבת המיתולוגית, אותרו ע"י "דורות בגלבוע" והוזמנו לקחת חלק באירוע המרגש. הוותיקים הצטרפו לוותיקי עמק יזרעאל ועמק המעיינות, כשבסה"כ מילאו את הרכבת למעלה מ-600 וותיקי האזור שהכירו את הרכבת העמק המקורית.

 
עובד נור, ראש המועצה, בירך את הנוסעים בטרם עלייתם לרכבת: " היום הזה הגיע! אני שמח שאתם כאן כדאי לסגור מעגל. זכיתם לרגע מרגש ואנו שותפים להתרגשות ולחוויה משובבת הנפש. כעת תוכלו לשתף את בני המשפחה ולתת לכולנו פרספקטיבה, איך היה פעם לעומת היום."
 
הנסיעה החלה בתחנת כפר יהושע, עצרה בעפולה, שם עלו וותיקי הגלבוע, והמשיכה עד לבית שאן וחזרה. בטרם עלייתם לרכבת ובמהלך הנסיעה החליפו ביניהם הוותיקים חוויות ילדות ונעורים הקשורים לנסיעה ברכבת "ההיא". מוטיב חוזר, עליו דיברו בעיניים בורקות, התייחס לרעש המיוחד שהשמיע הרכבת ההיא, שקשוק הקרונות והצפירה המיוחדת שהשמיעה הרכבת כשהייתה מתקרבת לתחנה.

 
מנכ"ל הרכבת, בעז צפריר כיבד את המעמד וליווה את הוותיקים לאורך הנסיעה. לדבריו: "חלום הופך למציאות ולאחר 65 שנים בהן לא נסעה הרכבת בעמק, נשמע מחדש את צפירות הקטרים בין השדות והישובים, חוויות סבים וסבתות עוברות כעת גם לנכדים ונכדות. אני וכל עובדי רכבת ישראל נרגשים לקראת חידוש נסיעתה של רכבת העמק על המסילה ההיסטורית. אני משוכנע שרכבת העמק החדשה תחולל מהפכה תחבורתית בצפון הארץ ותסיע לכל תושבי האזור".

 
עובד נור: "יש לברך את שר התחבורה ומשרדו, ולהודות לרכבת ישראל, וחברת נתיבי ישראל על המאמצים בהקמת הקו החדש. יש בכך השקעה משמעותית בקידום התחבורה בפריפריה. מבחינתו המלאכה תושלם כשתקום תחנה בגלבוע. הקמת תחנה בגלבוע תהיה החיבור והקידום המשמעותי, שישרת את כל תושבי העמק ויחבר כהלכה את אזורי התעשייה המתפתחים בסמוך לקו הרכבת.
"

תמונות מנסיעת ותיקי הגלבוע ברכבת העמק(צילום דוד עינב)

 

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים